ATP Barcelona: Nishikori, Robredo i Gulbis poznali rywali, pogromy Paire'a oraz Bellucciego

Benoit Paire stracił cztery, a Thomaz Bellucci jednego gema w meczach I rundy turnieju ATP w Barcelonie. Pierwszych rywali poznali broniący tytułu Kei Nishikori, Jo-Wilfried Tsonga i Tommy Robredo.

Marcin Motyka
Na otwarcie tegorocznej edycji turnieju Barcelona Open Banc Sabadell duże powody do radości mieli gospodarze. Klasyfikowany na 222. miejscu w rankingu Roberto Carballes, który otrzymał dziką kartę do głównej drabinki, niespodziewanie po prawie 2,5-godzinnej batalii okazał się lepszy od notowanego o 150 lokat wyżej w światowej hierarchii Jana-Lennarda Struffa. 22-letni Hiszpan wygrał 5:7, 7:5, 6:2 i w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem dziesiątym Pablo Cuevasem.
Następnie, w wewnątrzhiszpańskiej konfrontacji, Pablo Andujar nie dał szans Albertowi Ramosowi. Tenisista z Cuenki stracił pięć gemów, ogrywając swojego rodaka piąty raz w szóstym starciu. Kolejnym przeciwnikiem 29-letniego Andújara będzie oznaczony "11" Leonardo Mayer, z którym ma bilans 1-1.

Marcel Granollers w ciągu niespełna półtorej godziny gry sześciokrotnie przełamał serwis Marinko Matosevicia, co pozwoliło mu pewnie pokonać Australijczyka 6:2, 6:3. W II rundzie Hiszpan zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą, turniejową "szóstką", z którym jeszcze nigdy nie wygrał.

Jedynym reprezentantem Hiszpanii, który w poniedziałek poniósł porażkę na korcie centralnym, był Pablo Carreno. Mieszkaniec Barcelony w dwóch setach uległ na co dzień trenującemu w stolicy Katalonii Tejmurazowi Gabaszwilemu. Rosjanin, który w ciągu 96 minut zapisał na swoim koncie, cztery asy, trzy przełamania i po 30 zagrań kończących oraz niewymuszonych błędów, w walce o III rundę skonfrontuje swe siły z broniącym tytułu w Barcelona Open Banc Sabadell Keiem Nishikorim.

Yuichi Sugita nigdy w karierze nie wygrał meczu na mączce w głównej drabince imprezy rangi ATP World Tour i nie uda mu się tego dokonać również w Barcelonie. Japończyk, który przeszedł przez dwustopniowe kwalifikacje, w poniedziałek zdobył ledwie jednego gema w 50-minutowym spotkaniu z Thomazem Belluccim. Brazylijczyk w 1/16 finału zagra z rozstawionym z "siódemką" Roberto Bautistą.

Wynikiem 6:1, 6:0 zakończył się także poniedziałkowy mecz innego reprezentanta Brazylii, Joao Souzy, tyle że w tym przypadku to reprezentant Kraju Kawy schodził z kortu jako pokonany. Michaił Kukuszkin rozgromił 26-latka z Rio de Janeiro w 54 minuty i już może się szykować na mecz z mistrzem barcelońskiej imprezy sprzed 11 lat, Tommym Robredo.

Wielu fanów tenisa z pewnością zainteresuje pojedynek II rundy dwóch nietuzinkowych postaci cyklu ATP World Tour - Ernestsa Gulbisa i Benoita Paire'a. Oznaczony numerem ósmym Łotysz w I rundzie miał wolny los, natomiast Francuz wyeliminował debiutującego na głównym poziomie rozgrywek 17-letniego Jaume Munara.

Elias Ymer okazał się lepszy od kwalifikanta Thiemo de Bakkera, wygrywając 6:7(4), 7:5, 6:4, i dzięki temu w 1/16 finału dojdzie do konfrontacji dwóch nastolatków. 19-letni Szwed zagra ze swoim rówieśnikiem z Australii, Nickiem Kyrgiosem, który został rozstawiony z "16" i pierwszy raz w karierze w turnieju ATP World Tour wystąpi z numerem przy nazwisku.

W poniedziałek triumfował również Andriej Kuzniecow. Rosjanin wygrał 6:4, 6:2 z Martonem Fucsovicsem i w II rundzie stanie naprzeciw oznaczonego numerem 12. Philippa Kohlschreibera, z którym przegrał przed dwoma laty właśnie na etapie 1/16 finału zmagań w Katalonii.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)