WTA Katowice: An-Sophie Mestach za mocna dla Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch nie sprostała we wtorek An-Sophie Mestach w meczu I rundy turnieju singla WTA International w Katowicach. Zdolna łodzianka pozostaje jeszcze w rywalizacji w grze deblowej.

Rafał Smoliński
68 minut trwał tegoroczny występ Magdaleny Fręch (WTA 433) w turnieju singla katowickich zawodów. Polska tenisistka zmierzyła się z 21-letnią An-Sophie Mestach (WTA 112), ale nie była w stanie przeciwstawić się rywalce i uległa ostatecznie 2:6, 1:6.
 Fręch rozpoczęła mecz od utrzymania serwis na 1:1, jednak w czwartym gemie Belgijka uruchomiła return i szybko uzyskała dwa break pointy. W momencie zagrożenia łodzianka popełniła podwójny błąd i od tej pory utalentowana Mestach wysunęła się na prowadzenie. W siódmym gemie premierowej partii Polka wypracowała dwie okazje na przełamanie, jednak tenisistka z Antwerpii uratowała się pewnym serwisem.

Po zmianie stron Mestach pewnie utrzymała serwis i zwieńczyła premierową odsłonę. Fręch okazji na przełamanie już nie miała. Na początku drugiego seta szybko straciła podanie, a Belgijka w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń na placu gry. Polka urwała rywalce jeszcze jednego gema, by po 68 minutach przegrać ostatecznie 2:6, 1:6.

Dla Fręch był to drugi z rzędu występ w głównej drabince singla turnieju Katowice Open. W 2014 roku polska tenisistka także odpadła w I rundzie, po porażce z Austriaczką Yvonne Meusburger.