ATP Miami: Dołgopołow postraszył Djokovicia, Isner lepszy od Raonicia w meczu bez przełamań

Novak Djoković miał poważne problemy z pokonaniem Ołeksandra Dołgopołowa, ale zdołał awansować do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami.

Rafał Smoliński
Pojedynek Novaka Djokovicia z Ołeksandrem Dołgopołowem był ozdobą popołudniowej serii gier na kortach Crandon Park. W pierwszej partii Ukrainiec dwukrotnie obejmował prowadzenie z przewagą przełamania, ale za każdym razem lider rankingu ATP doprowadzał do wyrównania. Tie break był prawdziwym popisem 26-latka z Kijowa, który stracił tylko trzy punkty i zwyciężył w całym secie 7:6.
Dołgopołow nie zadowolił się zwycięstwem w premierowej odsłonie, ale starał się kontynuować znakomitą grę także w drugiej partii. Reprezentant naszych wschodnich sąsiadów przełamał serwis Nole już w drugim gemie, a po chwili miał jeszcze dwie okazje na powiększenie przewagi. Drugiego breaka jednak nie uzyskał i wówczas do pracy wziął się Serb, który w siódmym gemie odrobił stratę. Od tego momentu Djoković w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na placu gry i wyrównał stan rywalizacji.Po zakończeniu drugiej partii Dołgopołow poprosił o interwencję medyczną, a po powrocie na kort było widać, że odczuwa skutki intensywnej gry z Serbem. Broniący tytułu Djoković nie dał rywalowi żadnych szans, w całym trzecim secie stracił zaledwie trzy punkty i po 118 minutach zwyciężył ostatecznie 6:7(3), 7:5, 6:0. - Byłem sfrustrowany. Straciłem panowanie nad sobą w pierwszym secie, ponieważ nie czułem się dobrze. Starałam się jednak powrócić do gry i mam nadzieję, że w kolejnym meczu zaprezentuję się lepiej niż dziś - wyznał Djoković.

Rywalem Djokovicia w czwartkowym ćwierćfinale będzie rozstawiony z numerem szóstym David Ferrer. Hiszpan miał problemy z pokonaniem Gillesa Simona tylko w premierowej odsłonie, w której z trudem doprowadził do rozgrywki tiebreakowej. W drugiej partii doświadczony walencjanin nie dał Francuzowi już żadnych szans i triumfował ostatecznie 7:6(5), 6:0.

Rozstawiony z numerem czwartym Kei Nishikori kontynuuje znakomitą serię w Miami Open 2015. We wtorek reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni oddał zaledwie trzy gemy Davidowi Goffinowi, który w III rundzie wyeliminował Jerzego Janowicza. Japończyk o miejsce w półfinale zawodów na Florydzie spotka się z Johnem Isnerem. Amerykanin w trwającym dwie godziny i 43 minuty meczu bez przełamań z Milosem Raoniciem posłał aż 25 asów (przy 13 Kanadyjczyka) i po raz trzeci z rzędu pokonał klasyfikowanego obecnie na szóstym miejscu tenisistę spod znaku Klonowego Liścia. Dzięki zwycięstwu 6:7(3), 7:6(6), 7:6(5) Isner znacznie przybliżył się do powrotu do Top 20.

David Ferrer (Hiszpania, 6) - Gilles Simon (Francja, 12) 7:6(5), 6:0
John Isner (USA, 22) - Milos Raonić (Kanada, 5) 6:7(3), 7:6(6), 7:6(5)

Program i wyniki turnieju mężczyzn

Challenger San Luis Potosi: Zwycięskie otwarcie najwyżej rozstawionych Fyrstenberga i Qureshiego

Kto awansuje do półfinału turnieju Miami Open?