WTA Miami: Siostrzany finał wciąż możliwy, Serena i Venus Williams w ćwierćfinale

Serena Williams pokonała Swietłanę Kuzniecową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Miami.

Łukasz Iwanek
W drodze do ćwierćfinału w Miami Serena Williams trzem rywalkom oddała łącznie 11 gemów. W poniedziałek pokonała 6:2, 6:3 Swietłanę Kuzniecową (WTA 29) i podwyższyła na 8-2 bilans meczów z rosyjską mistrzynią imprezy z 2006 roku. Amerykanka wygrała 15. mecz z rzędu w Crandon Park. W sumie triumfowała tutaj siedem razy. Liderka rankingu w głównym cyklu jest niepokonana od 18 meczów. Ostatniej porażki doznała w fazie grupowej ubiegłorocznych Mistrzostw WTA, gdy została rozbita przez Simonę Halep.
W trzecim gemie I seta Williams obroniła dwa break pointy (kros forhendowy, wygrywający serwis). Kros bekhendowy oraz świetna akcja zakończona forhendowym wolejem dały jej przełamanie na 3:1. Seta zakończyła odbierając rywalce podanie na sucho w ósmym gemie. Ostatni punkt seta to podwójny błąd Kuzniecowej. W drugim gemie II seta Kuzniecowa oddała podanie wyrzucając forhend. W piątym gemie Williams odparła dwa break pointy (dwa forhendy - pierwszy kończący, drugi wymuszający błąd) i asem wyszła na 4:1. Amerykanka do końca utrzymała przewagę przełamania i bez problemów zameldowała się w ćwierćfinale, w którym zmierzy się z Sarą Errani lub Sabiną Lisicką. Jeśli Serena awansuje do półfinału wygra 700. mecz w zawodowej karierze (aktualny bilans 699-120).

W trwającym 74 minuty spotkaniu Williams zaserwowała sześć asów i popełniła siedem podwójnych błędów. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 29 z 34 punktów. Amerykance naliczono 29 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Na konto Kuzniecowej powędrowało siedem piłek wygranych bezpośrednio i 10 błędów własnych. Rosjanka miała cztery break pointy, ale liderki rankingu nie przełamała ani razu.

Venus Williams (WTA 16) wróciła z 3:5 w II secie i wygrała 6:3, 7:6(1) z Karoliną Woźniacką (WTA 5). W ciągu 98 minut gry Amerykanka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 12 break pointów. Dunka przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko siedem z 27 punktów. Williams podwyższyła na 7-0 bilans meczów z Woźniacką. Do ćwierćfinału w Miami 34-latka z Palm Beach Gardens awansowała po raz 11. Jest ona trzykrotną mistrzynią tej imprezy (1998, 1999, 2001). Kolejną rywalką Amerykanki będzie Carla Suarez, z którą dwa razy przegrała i dwa razy wygrała.

Jeśli Serena i Venus wygrają jeszcze po dwa mecze wówczas zmierzą się ze sobą w wielkim finale.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
poniedziałek, 30 marca

IV runda gry pojedynczej:

Serena Williams (USA, 1) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 24) 6:2, 6:3
Venus Williams (USA, 16) - Karolina Woźniacka (Dania, 4) 6:3, 7:6(1)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która tenisistka zwycięży w ćwierćfinale turnieju w Miami?