ATP Miami: Murray z Andersonem o jubileuszowe zwycięstwo. Mannarino odprawił Wawrinkę

Andy Murray pewnie awansował do IV rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. Kolejnej niespodziewanej porażki doznał Stan Wawrinka, a Gael Monfils okazał się lepszy od Jo-Wilfrieda Tsongi.

Rafał Smoliński
Rozstawiony z numerem trzecim Andy Murray zmierzył się w niedzielę z Santiago Giraldo, z którym w zeszłym sezonie przegrał na kortach ziemnych w Madrycie. Na Crandon Park Brytyjczyk był jednak faworytem tej konfrontacji i po 84 minutach zwyciężył Kolumbijczyka 6:3, 6:4. Tenisista z Dunblane, triumfator zawodów na Florydzie z 2009 i 2013 roku, tylko raz, w drugiej odsłonie, nie utrzymał własnego serwisu, a sam postarał się o trzy przełamania.
O miejsce w ćwierćfinale turnieju Miami Open 2015 Murray zagra we wtorek z Kevinem Andersonem z RPA, który w III rundzie pokonał Argentyńczyka Leonardo Mayera 6:4, 6:4. Szkot potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, aby znaleźć się w klubie "500". - To będzie miłe, ponieważ lista zawodników, którzy wygrali po tyle meczów, nie jest długa - powiedział Murray, który może zostać dziewiątym aktywnym tenisistą z takim wyczynem i zarazem 46. od wprowadzenia Ery Otwartej (1968).

Życiowy sukces odniósł w niedzielę Adrian Mannarino. Leworęczny Francuz nie tylko po raz drugi z rzędu zakwalifikował się do IV rundy imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000, ale i zanotował pierwsze w karierze zwycięstwo nad zawodnikiem z Top 10. Ofiarą 26-letniego reprezentanta Trójkolorowych został rozstawiony z "siódemką" Szwajcar Stan Wawrinka, który przegrał po dwóch tie breakach. Mannarino o miejsce w ćwierćfinale zagra we wtorek z Dominikiem Thiemem. Austriak w 84 minuty zwyciężył w niedzielę Amerykanina Jacka Socka 6:4, 6:3.

94 minuty trwało szóste spotkanie Gaela Monfilsa z Jo-Wilfriedem Tsongą. O losach pierwszej partii zadecydowało jedno przełamanie. W drugiej odsłonie Tsonga miał idealną okazję na wyrównanie stanu rywalizacji, ale przy setbolu posłał prosty forhend w aut. W tie breaku Monfils popisał się kapitalnym zagraniem dającym mu przewagę, a następnie drugie w karierze zwycięstwo nad starszym od niego o rok rodakiem. Dla Tsongi był to dopiero drugi mecz w obecnym sezonie po kontuzji przedramienia.