WTA Miami: Eugenie Bouchard poza turniejem, wielka wygrana Marii

Tatjana Maria pokonała Eugenie Bouchard w II rundzie turnieju WTA rozgrywanego na kortach Crandon Park w Miami. Do 1/32 finału awansowała również aktualna liderka rankingu singlistek Serena Williams.

Kacper Kowalczyk
Tatjana Maria powróciła do rozgrywek po przerwie macierzyńskiej niecały rok temu, w kwietniu 2014 roku. Od tamtego czasu na każdym z turniejów pojawia się ze swoją córeczką, Charlotte. Tak samo było również w sobotę, dziewczynka siedziała na trybunach podczas pojedynku matki w II rundzie Miami Open. Doping okazał się skuteczny, 27-letnia Niemka wyeliminowała Eugenie Bouchard, finalistkę zeszłorocznego Wimbledonu w Miami rozstawioną z numerem szóstym.
Dla Marii to drugie zwycięstwo nad zawodniczką z pierwszej "10" rankingu WTA. Pięć lat temu w Kuala Lumpur, jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Malek, pokonała Na Li, wówczas notowaną na 10. miejscu w klasyfikacji singlistek. Wygrana nad Kanadyjką praktycznie zapewnia Niemce udział w turnieju głównym wielkoszlemowego Roland Garros.

W pozostałych pojedynkach zaległych z piątku, kiedy organizatorom przeszkodziły opady deszczu, nie było więcej niespodzianek. Sara Errani nie wykorzystała swojego prowadzenia 6:1, 4:1, aby szybko zakończyć swój mecz z Anastazją Pawluczenkową. Udało się to Włoszce w tie-breaku drugiego seta, wygranym do pięciu. Na dwa kolejne partie na kort powróciły Heather Watson i Andżelika Kerber. Brytyjka w 42 minuty wyrównała stan meczu na 1-1 w setach, jednak to Niemka okazała się lepsza w decydującej partii i awansowała do 1/16 finału. W III rundzie znalazła się także Serena Williams, która w drugim turnieju z rzędu męczyła się z Monicą Niculescu.

Wygrana z Rumunką w dwóch setach zajęła liderce rankingu WTA blisko półtorej godziny, a w tym czasie zanotowała 30 uderzeń kończących przy 35 błędach własnych, wielokrotnie wynikających z bardzo słabego poruszania się po korcie Amerykanki. Dużo gorszą statystykę miała Karolina Woźniacka w swoim meczu z Kaią Kanepi. Popełniła 43 niewymuszone błędy przy zaledwie 13 winnerach, kiedy Estonka 60 pomyłek z własnej winy zrekompensowała sobie 24 uderzeniami kończącymi.

16 rozegranych gemów w 66 minut - to statystyka z sobotnich zwycięskich pojedynków III rundy zarówno Jekateriny Makarowej, jak i Carli Suarez. Obydwie też zakończyły swoje mecze tym samym wynikiem - 6:0, 6:4. Rosjanka pokonała Elinę Switolinę, a Hiszpanka uporała się z Alize Cornet.

O ile Suarez na swoją przeciwniczkę w 1/8 finału musi jeszcze poczekać, do zakończenia meczu Agnieszki Radwańskiej z Iriną-Camelią Begu, o tyle półfinalistka tegorocznego Australian Open już wie, że w poniedziałek zmierzy się z Andrea Petković. Niemka balansująca na granicy pierwszej i drugiej "10" rankingu pokonała Kristinę Mladenović.

Na kilka gemów kontrolę nad swoim meczem z Kurumi Narą straciła Daria Gawriłowa. Pogromczyni Marii Szarapowej rundę wcześniej po szybkim 6:0 w pierwszym secie, w drugim prowadziła już 2:0 i 4:1, a przy 5:2 i 5:4 miała szansę zakończyć mecz przy swoim podaniu. Japonka obroniła jednak dwa meczbole, doprowadziła do tie-breaka, gdzie przy trzeciej piłce meczowej była bezradna.