WTA Miami: Siódme zwycięstwo w siódmym starcie debla Rosolska / Dabrowski

Alicja Rosolska z Gabrielą Dabrowski awansowały do II rundy prestiżowych zawodów w Miami. W pierwszym meczu pokonały Ajlę Tomljanović i Anabel Medinę.

Piotr Wróbel
Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski w tym roku wystąpiły w duecie po raz siódmy. W poprzednich zawodach, w Indian Wells, polsko-kanadyjska para odpadła w pierwszym meczu i nie przyjechała na Florydę w najlepszych nastrojach. Jednak siódmy start, w Miami, okazał się szczęśliwy i zaowocował siódmym zwycięstwem ten pary w obecnym sezonie. Tym razem "polski" debel pokonał groźną parę Ajla Tomljanović / Anabel Medina.
W pierwszej partii żaden z teamów nie potrafił wyjść na dwugemowe prowadzenie. Początkowo to Rosolska i Dabrowski zmarnowały okazję, a później serwisu po set nie wykorzystała Chorwatka z Hiszpanką. W tie breaku rządziły mistrzynie z Monterrey, najpierw wyszły na 3-0, później 5-1, żeby ostatecznie triumfować 7-3. W kolejnej odsłonie rywalki warszawianki i mieszkanki Ottawy zdobyły przewagę. Długo się nią jednak nie cieszyły, bowiem od stanu 0:2 Polka z Kanadyjką wygrały trzy gemy z rzędu i zdawały się przejmować kontrolę nad przebiegiem spotkania. Tak faktycznie było, bo para Medina / Tomljanović jedynie wyrównała na 3:3, a potem pozostałe gemy szły na konto "polskiego" teamu. Po godzinie i 23 minutach Rosolska i Dabrowski zakończyły mecz za drugą piłką meczową.

Za zwycięstwo panie otrzymają po 120 punktów do rankingu, co może przybliżyć warszawiankę do czołowej pięćdziesiątki klasyfikacji deblistek. W kolejnej rundzie Polka z Kanadyjką zagrają z mistrzyniami BNP Paribas Open 2015, Sanią Mirzą i Martiną Hingis. Szwajcarka z Hinduską na początek rozbiły duet Nicole Melichar / Elena Bogdan 6:1, 6:0.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
piątek, 27 marca

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) - Anabel Medina (Hiszpania) / Ajla Tomljanović (Chorwacja) 7:6(3), 6:3

Agnieszka Radwańska: Zawsze jest trudniej, kiedy gra się z kimś pierwszy raz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)