WTA Miami: Pewne zwycięstwo Andrei Petković, Karolina Pliskova straciła seta

Andrea Petković pokonała Christinę McHale i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Miami.

Łukasz Iwanek
W czwartek Andrea Petković (WTA 10) rozpoczęła piąty występ w Miami. Pokonała 6:2, 6:2 reprezentantkę gospodarzy Christinę McHale (WTA 66). Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2011 roku w Pucharze Federacji również lepsza była Niemka. Najlepszy start w Crandon Park Petković zanotowała w 2011 roku, gdy w drodze do półfinału wyeliminowała m.in. Karolinę Woźniacką, ówczesną liderkę rankingu.
W trwającym 80 minut spotkaniu Petković wykorzystała siedem z 11 break pointów oraz zdobyła 24 z 37 punktów przy pierwszym podaniu rywalki. Niemce naliczono 15 kończących uderzeń i 21 niewymuszonych błędów. McHale miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i zrobiła 38 błędów własnych. Problemy miała Karolína Plíšková (WTA 14), która pokonała 2:6, 6:3, 6:4 Annikę Beck (WTA 81) po godzinie i 56 minutach walki. Czeszka zaserwowała sześć asów i zrobiła sześć podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po 13 break pointów i wykorzystały po sześć. Plíšková zdobyła w sumie i dwa punkty więcej od rywalki (98-96). Beck miała tylko o dwa asy mniej od Czeszki, ale za to popełniła 10 podwójnych błędów.

Łatwo awans do III rundy wywalczyła Carla Suarez (WTA 12), która oddała trzy gemy Stefanie Vögele (WTA 103). Hiszpanka w ciągu 69 minut gry obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Drugi mecz w turnieju wygrała występująca dzięki dzikiej karcie Paula Badosa (WTA 419). W czwartek 17-letnia Hiszpanka, która debiutuje w głównym cyklu, wygrała 6:1, 7:5 z Saisai Zheng (WTA 75) i w kolejnej rundzie zagra z Plíškovą.

Irina-Camelia Begu (WTA 35) pokonała 5:7, 6:4, 6:4 Terezę Smitkovą (WTA 60). W I secie Rumunka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 z podwójnym przełamaniem oraz piłki setowej przy 5:4. W II partii dwa razy oddała podanie, a sama odebrała rywalce serwis trzy razy. O wyniku decydującej odsłony zadecydowało jedyne przełamanie, jakie 24-latka z Bukaresztu uzyskała w trzecim gemie. W III rundzie Begu będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej. Dwa lata temu Polka wyeliminowała Rumunkę w II rundzie Australian Open.

Odpadły dwie rozstawione zawodniczki. Barbora Zahlavova-Strycova (nr 19) przegrała 5:7, 2:6 z Kristiną Mladenović (WTA 64). W I secie Czeszka prowadziła 5:3, ale straciła cztery gemy z rzędu, marnując piłkę setową przy 5:4. W II partii Francuzka od 2:2 zdobyła cztery kolejne gemy. Kolejną jej rywalką będzie Petković. Na II rundzie przygodę z turniejem w Miami zakończyła również Varvara Lepchenko (nr 28), która uległa 2:6, 4:6 Kai Kanepi (WTA 51). W trwającym 77 minut spotkaniu Estonka obroniła sześć z siedmiu break pointów.

Irina-Camelia Begu (Rumunia, 31) - Tereza Smitková (Czechy) 5:7, 6:4, 6:4
Kristina Mladenović (Francja) - Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy, 19) 7:5, 6:2
Kaia Kanepi (Estonia) - Varvara Lepchenko (USA, 28) 6:2, 6:4
Paula Badosa (Hiszpania, WC) - Saisai Zheng (Chiny, LL) 6:1, 7:5

Program i wyniki turnieju kobiet

WTA Miami: Sensacyjna porażka Marii Szarapowej z Darią Gawriłową, awans Woźniackiej

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)