Turniej ATP w Miami, I runda: Jerzy Janowicz - Edouard Roger-Vasselin na żywo!

Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 6:4, 6:2 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz! Polak szósty raz w karierze, w tym czwarty w głównym cyklu, pokonał Edouarda Rogera-Vasselina i pierwszy raz zagra w II rundzie turnieju w Miami!
Skomentuj 0
Czwartek jest jak na razie wspaniałym dniem dla polskiego tenisa. Wygrali Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz, a na korcie pojawi się jeszcze Urszula Radwańska. Mecz krakowianki z Venus Williams rozpocznie się o godz. 22:00 i portal SportoweFakty.pl oczywiście przeprowadzi z niego relację na żywo, na którą serdecznie zapraszamy!
Skomentuj 0
A oto statystyki dzisiejszego meczu Jerzego Janowicza z Edouardem Rogerem-Vasselinem.
Skomentuj 1
W sobotę Jerzy Janowicz stanie przed szansą zrewanżowania się Roberto Bautiście, bowiem w zeszłym roku przegrał z Hiszpanem właśnie w II rundzie Miami Open.
Skomentuj 1
Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 5:2 - Dla odmiany as i drugi meczbol!
Skomentuj 4
  • Ryki Zgłoś komentarz
    Wynik gra spokój podania forhend .JJjesteś wspaniały.
    • Czαяηα ωdσωα Zgłoś komentarz
      Na Jurka jak nie nakrzyczysz , to się gubi :) Brawo !!
      • Seb Glamour Zgłoś komentarz
        Jurek ,,złośliwie'' dodał troszkę dramaturgii w ostatnim gemie,ot tak żeby za nudno nie było:)....dobra robota Dżersej.
        Zobacz więcej komentarzy (1)
        Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 5:2 - Podwójny błąd serwisowy Janowicza przy piłce meczowej.
        Skomentuj 2
      • Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 5:2 - Janowicz obronił break pointa świetnym drugim serwisem, po czym wygrał następna wymianę forhendowym winnerem. Jest meczbol!
        Skomentuj 2
        • margota Zgłoś komentarz
          Wyraźnie Twoje czary podziałały, ale ich siła zmalała pod koniec ;) Udało się :)) Jerzu idzie dalej :)
            Jurek nie przeginaj ze mną !
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 5:2 - Nie ma meczbola dla Polaka, jest break point dla Rogera-Vasselina.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 5:2 - Janowicz nie przyłożył się do gry w gemie serwisowym rywala. Ale ma przewagę dwóch przełamań i po przerwie stanie przed pierwszą szansą na zakończenie meczu.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 6:4, 5:1* - Gdy potężne zagrania Janowicza trafiają w kort, Roger-Vasselin może niewiele zrobić. Już tylko jeden wygrany gem dzieli łodzianina od pierwszego w karierze awansu do II rundy Miami Open.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 4:1 - Po pięciu przegranych z kolei Roger-Vasselin w końcu wygrał gema. Jest to dla niego pierwsza zdobycz w drugiej odsłonie tego meczu, który zbliża się ku końcowi.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 4:0 - I kolejny z rzędu gem, w którym Francuz nie miał nic do powiedzenia. Janowicz jest coraz bliżej triumfu.
            Skomentuj 3
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 3:0 - Przy pierwszym break poincie Janowicz posłał return w aut, ale przy drugim Roger-Vasselin pomógł Polakowi, popełniając podwójny błąd serwisowy.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 6:4, 2:0* - Dwie szanse na kolejne przełamanie dla Janowicza!
            Skomentuj 12
            Zobacz więcej komentarzy (9)
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 6:4, 2:0* - Janowicz wszedł na wysokie obroty! Imponująco wygląda gra Polaka - zarówno serwis, jak i zagrania z głębi kortu.
            Skomentuj 4
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *6:4, 1:0 - Przełamanie już w gemie otwarcia drugiego seta! Znakomita akcja Janowicza przy break poincie. Najpierw świetny skrót, a następnie kończący forhend.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 6:4, 0:0* - Cudowny bekhend i Janowicz drugiego seta może rozpocząć od przełamania!
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 6:4, 0:0* - Gem i pierwszy set Jerzy Janowicz. Polak doskonale serwował w partii otwarcia i zwieńczył ją asem!
            Skomentuj 5
            Zobacz więcej komentarzy (2)
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *5:4 - Trzy świetne akcje serwisowe Polaka dają mu setbole.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *5:4 - Roger-Vasselin dopisuje kolejnego gema po stronie swoich zdobyczy, ale po przerwie Janowicza będzie serwował po wygraną w pierwszym secie.
            Skomentuj 3
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 5:3* - Po przełamaniu gem "na sucho" dla Janowicza. Polak zrobił doskonały użytek z nowych piłek.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *4:3 - Przełamanie! Forhendowy winner po krosie i Jerzy Janowicz osiąga przewagę!
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 3:3* - Wyśmienity return z forhendu Janowicza i drugi break point!
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 3:3* - Janowicz poczuł swoją szansę w tym gemie. Kolejna równowaga.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 3:3* - Francuz obronił break pointa asem serwisowym do środka kortu.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 3:3* - Błędy Francuza i po nieudanym skrócie jest piłka na przełamanie dla Polaka.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 3:3* - W tym meczu jak na razie serwis odgrywa kluczową rolę. W grze z głębi kortu postacią bardziej kreatywną jest Francuz, który stara się atakować przy siatce.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *2:3 - Janowicz ryzykuje na returnie i na razie niestety przynosi mu to więcej szkody niż pożytku, bo na konto Rogera-Vasselina wędrują "łatwe" punkty.
            Skomentuj 3
            • Mind Control Zgłoś komentarz
              Fajnie, że DelPo wrócił, ale to jeszcze cień samego siebie. Widać to nie tylko w każdym elemencie tenisowym, ale również w samej sylwetce. Jeszcze długa droga przed nim, oby zdrowie
              Czytaj całość
              dopisało.
              • basher Zgłoś komentarz
                A tymczasem, Juan Martin gra z Waszkiem. Przegrał 1. set, ale w drugim prowadzi z przełamniem :}
                  oby tak dalej spokojnie i zdobywać dla siebie punkty Jerzu
                  Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 2:2* - Obiecujący początek łodzianina. Bardzo dobrze wygląda gra naszego reprezentanta przy serwisie. Polak także nie przejął się pomyłką głównego arbitra, który niesłusznie wywołał mu podwójny błąd serwisowy.
                  Skomentuj 1
                  Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *1:2 - Gem do 15 dla Rogera-Vasselina. Trzy niewymuszone błędy Polaka i udana akcja przy siatce Francuza.
                  Skomentuj 2
                  Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin 1:1* - Perfekcyjny premierowy gem Janowicza! Wygrywający serwis, forhendowy winner i dwa asy.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Édouard Roger-Vasselin *0:1 - Roger-Vasselin rozpoczął od dwóch błędów, ale utrzymał serwis w gemie otwarcia po grze na przewagi.
                  Skomentuj 0
                  Zaczynamy od serwisu Rogera-Vasselina!
                  Skomentuj 0
                  Sędzią dzisiejszego spotkania jest Fergus Murphy.
                  Skomentuj 1
                  Na lepszego z pary Jerzy Janowicz - Edouard Roger-Vasselin w II rundzie czeka już rozstawiony z numerem 14. Roberto Bautista, który w zeszłym roku w Miami pokonał łodzianina.
                  Skomentuj 0
                  Dla Jerzego Janowicza to trzeci w karierze start w turnieju ATP w Miami. W debiucie, przed dwoma laty, przegrał w trzech setach z Thomazem Belluccim, a przed rokiem zdobył tylko pięć gemów w starciu z Roberto Bautistą. Wyniki Jerzego Janowicza w turnieju ATP rozgrywanym w Miami:

Rok Etap Ostatni rywal Wynik
                  2013 II runda Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:7(5), 6:3, 3:6
                  2014 II runda Roberto Bautista (Hiszpania) 4:6, 1:6

Skomentuj 1
                  Jerzy Janowicz i Edouard Roger-Vasselin są już na korcie numer 1 w Miami.
                  Skomentuj 0
                  Dzisiejszy mecz będzie szóstą konfrontacją pomiędzy Jerzym Janowiczem a Edouardem Rogerem-Vasselinem, w tym czwartą w głównym cyklu. Polak z Francuzem nigdy nie przegrał. Bilans spotkań pomiędzy Jerzym Janowiczem a Édouardem Rogerem-Vasselinem (główny cykl):

Rok Turniej Etap Zwycięzca Wynik
                  2014 Montpellier ćwierćfinał Janowicz 6:2, 6:4
                  2014 Winston-Salem II runda Janowicz 4:6, 6:3, 6:4
                  2014 Szanghaj I runda Janowicz 3:6, 7:5, 7:6(6)

Skomentuj 0
                  Dobiegł końca mecz Andrei Petković z Christiną McHale, Niemka wygrała 6:2, 6:2, a to oznacza, że za kilka chwil na korcie 1 pojawią się Jerzy Janowicz i Edouard Roger-Vasselin.
                  Skomentuj 5
                  Od godz. 20:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 rozgrywanego w Miami pomiędzy Jerzym Janowiczem a Edouardem Rogerem-Vasselinem.