WTA Indian Wells: Trudne otwarcie Woźniackiej, awans Pennetty, porażka Petković

Karolina Woźniacka pokonała Ons Jabeur i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Łukasz Iwanek
Karolina Woźniacka (WTA 5) w swojej karierze wygrała dwa turnieje rangi Premier Mandatory: w 2010 w Pekinie i rok później w Indian Wells. Poza tym w kalifornijskiej imprezie grała jeszcze w finale w 2010 i 2013 roku. Dziewiąty występ w tym turnieju Dunka rozpoczęła od pokonania 7:6(3), 6:4 Ons Jabeur (WTA 130).
W trwającym dwie godziny i sześć minut spotkaniu Woźniacka straciła własne podanie jeden raz, a sama wykorzystała dwa z 12 break pointów. Dunce naliczono 13 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Jabeur posłała 43 piłki wygrane bezpośrednio, ale też zrobiła 62 błędy własne. Dla 20-letniej Tunezyjki był to debiut w turnieju rangi Premier Mandatory. Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Belinda Bencić (WTA 37), która wygrała 6:2, 7:6(2) z Bojaną Jovanovski (WTA 65). Szwajcarka w II secie wróciła z 1:3 oraz obroniła dwa setbole przy 5:6. Broniąca tytułu Flavia Pennetta (WTA 16) pokonała 6:4, 6:2 Madison Brengle (WTA 46). Włoszka zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie, a sama nie broniła ani jednego break pointa. Dalej awansowała również jej rodaczka Sara Errani (WTA 12), która pokonała 6:0, 4:6, 6:2 Lin Zhu (WTA 119). W II rundzie jej rywalką mogła być Roberta Vinci (WTA 40), z którą tworzą znakomitą parę deblową. Jednak 32-latka z Tarentu przegrała 1:6, 7:5, 4:6 z Sabiną Lisicką (WTA 30). Niemka popełniła 10 podwójnych błędów, ale również zaserwowała 13 asów.

Nie zawiodła Ana Ivanović (WTA 6), która pokonała 6:3, 6:1 Julię Putincewą (WTA 107). Serbka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z 13 szans na odebranie rywalce podania. Była liderka rankingu to mistrzyni turnieju w Indian Wells z 2008 oraz finalistka z 2009 roku. O 1/8 finału Ivanović zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 28), która zwyciężyła 6:4, 6:7(5), 6:4 Polonę Hercog (WTA 75) po dwóch godzinach i 17 minutach walki. Francuzka mogła wygrać dużo szybciej, ale w tie breaku II seta nie wykorzystała prowadzenia 5-1. Słowenka miała serię 12 punktów zdobytych z rzędu. W III partii wyszła na 2:0, ale do końca zgarnęła jeszcze tylko dwa gemy.

Odpadła Andrea Petković (WTA 10), która przegrała 3:6, 6:4, 4:6 z kwalifikantką Łesią Curenko (WTA 85). Ukrainka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 4:2. Odniosła ona pierwsze zwycięstwo w karierze nad zawodniczką z Top 10 rankingu. Madison Keys (WTA 18) oddała pięć gemów Klarze Koukalovej (WTA 88). W trwającym 62 minuty spotkaniu Amerykanka zaserwowała osiem asów.

Caroline Garcia (Francja, 25) - Polona Hercog (Słowenia, Q) 6:4, 6:7(5), 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, 31) - Bojana Jovanovski (Serbia) 6:2, 7:6(2)
Łesia Curenko (Ukraina, Q) - Andrea Petković (Niemcy, 9) 6:3, 4:6, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)