WTA Monterrey: Radwańska nie zatrzymała Bacsinszky, półfinał nie dla Polki

Urszula Radwańska przegrała z Timeą Bacsinszky w ćwierćfinale turnieju WTA International na kortach twardych w Monterrey.

Łukasz Iwanek
Dla Urszuli Radwańskiej (WTA 141) był to 21. singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu. Polka pozostanie z czterema półfinałami, bo w piątek w Monterrey przegrała 4:6, 2:6 z Timeą Bacsinszky (WTA 31). Najlepszy wynik krakowianki to finał w Den Bosch z 2012 roku. Pozostałe półfinały zaliczyła w Taszkencie w 2011 i 2012 oraz w Kantonie w 2012. Radwańska po raz drugi uległa Szwajcarce. Sześć lat temu w ćwierćfinale w Stambule Bacsinszky straciła tylko jednego gema.
Spotkanie kilka razy było przerywane przez deszcz. W I secie Radwańska prowadziła 2:0, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko cztery gemy. Krakowianka w I partii przegrała dwa długie gemy - trzeci (16 piłek), w którym zmarnowała break pointa, i siódmy, w którym miała 40-15. W II secie Bacsinszky zaliczyła dwa przełamania - na 2:0 i 5:2. W ósmym gemie Radwańska obroniła dwie piłki meczowe, ale trzecią Szwajcarka wykorzystała. W ciągu godziny i 43 minut Bacsinszky wykorzystała wszystkie cztery break pointy, jakie miała. Szwajcarka wygrała 10. mecz z rzędu. Zdobyła dwa punkty w meczu ze Szwecją w Pucharze Federacji oraz wywalczyła tytuł w Acapulco. W Monterrey w drodze do ćwierćfinału wyeliminowała po trzysetowych bitwach Yaninę Wickmayer i Łesię Curenko. Radwańska po raz drugi zameldowała się w tej fazie meksykańskiej imprezy. Dwa lata temu w walce o półfinał przegrała z Marią Kirilenko.

Radwańska wystąpiła w drugim ćwierćfinale w sezonie. W Auckland, podobnie jak w Monterrey, w II rundzie wyeliminowała Danielą Hantuchovą. W Nowej Zelandii w meczu o półfinał przegrała w trzech setach z Lauren Davis. Bacsinszky w sobotę powalczy o trzeci tegoroczny finał. w Shenzhen przegrała z Simoną Halep, a w Acapulco tytuł sobie zapewniła po zwycięstwie nad Caroline Garcią. W poniedziałek 9 marca Szwajcarka zadebiutuje w Top 30 rankingu.

W przyszłym miesiącu Radwańska i Bacsinszky mogą się spotkać ponownie, tym razem w Zielonej Górze. Tam w dniach 18-19 kwietnia odbędzie się baraż o Grupę Światową Pucharu Federacji pomiędzy Polską a Szwajcarią.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
piątek, 6 marca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 4) - Urszula Radwańska (Polska, Q) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)