WTA Monterrey: Zwycięstwa Garcii i Pawluczenkowej, Bacsinszky rywalką Radwańskiej

Caroline Garcia pokonała Francescę Schiavone i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Monterrey.

Łukasz Iwanek
W ubiegłym tygodniu Caroline Garcia (WTA 29) zaliczyła finał w Acapulco. W czwartek Francuzka pokonała 7:6(2), 6:0 Francescę Schiavone (WTA 70) i jest w ćwierćfinale turnieju w Monterrey. W I secie Garcia prowadziła 5:3, ale Włoszka zdobyła trzy kolejne gemy po odparciu trzech setboli. W tie breaku mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 nie miała już nic do powiedzenia, podobnie jak w całej II partii. Od stanu 5:6 Garcia zdobyła osiem gemów z rzędu i po 88 minutach awansowała do ćwierćfinału.
W całym meczu Francuzka zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz obroniła pięć z sześciu break pointów. Ze Schiavone spotkała się po raz pierwszy w głównej drabince. Dwa lata temu Garcia pokonała Włoszkę w kwalifikacjach do halowego turnieju w Paryżu. Wtedy I partia również zakończyła się w tie breaku, a w II secie mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 zdobyła dwa gemy. Kolejną rywalką Francuzki będzie Magdalena Rybarikova, z którą w 2013 roku przegrała w decydującej rundzie eliminacji w Paryżu. Timea Bacsinszky (WTA 31) pokonała 4:6, 6:4, 6:4 Łesię Curenko (WTA 85) po dwóch godzinach i 36 minutach walki. Szwajcarka wróciła ze stanu 4:6, 2:4. W całym meczu sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 15 break pointów. Obie tenisistki popełniły po siedem podwójnych błędów. Bacsinszky jest niepokonana już od dziewięciu meczów. Dwa zwycięstwa odniosła w Monterrey. Wcześniej wywalczyła dla swojej drużyny dwa punkty w meczu ze Szwecją w Pucharze Federacji, a pięć spotkań wygrała w drodze po tytuł w Acapulco. W kolejnej rundzie Szwajcarka zmierzy się z Urszulą Radwańską.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 41) pokonała 6:4, 6:4 Johannę Larsson (WTA 53) i podwyższyła na 17-0 bilans swoich meczów w Monterrey. Rosjanka to triumfatorka tej imprezy z 2010, 2011 i 2013 roku. W meczu ze Szwedką 23-letnia moskwianka obroniła dziewięć z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Sara Errani, z którą wygrała dwa wcześniejsze spotkania (Puchar Federacji 2011, finał w Paryżu 2014).

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
czwartek, 5 marca

II runda gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 3) - Francesca Schiavone (Włochy, WC) 7:6(2), 6:0
Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 4) - Łesia Curenko (Ukraina) 4:6, 6:4, 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 5) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Anastazja Pawluczenkowa awansuje do półfinału turnieju w Monterrey?