WTA Monterrey: Urszula Radwańska pokonała Hantuchovą, Polka w ćwierćfinale

Urszula Radwańska pokonała Danielę Hantuchovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Monterrey.

Łukasz Iwanek
Urszula Radwańska (WTA 141) miała bardzo pracowity wtorek. Z powodu problemów z pogodą ostatnia runda eliminacji oraz I runda turnieju głównego zostały rozegrane tego samego dnia. Krakowianka oddała wówczas trzy gemy Richel Hogenkamp oraz pokonała po dwóch tie breakach Marię-Teresę Torro-Flor. W czwartek Polka wygrała 6:2, 6:4 z Danielą Hantuchovą (WTA 46). Radwańska odniosła nad Słowaczką czwarte z rzędu zwycięstwo. Kolejną jej rywalką będzie Timea Bacsinszky.
W I secie Radwańska dwa razy przełamała Hantuchovą, a sama nie straciła własnego podania ani razu. W trzecim gemie Polka obroniła break pointa. W II partii krakowianka przegrywała 1:4 (ze stratą jednego przełamania), ale zdobyła cztery gemy z rzędu). Mecz trwał 75 minut.

Obie tenisistki popełniły po trzy podwójne błędy i nie zaserwowały ani jednego asa. Radwańska dysponowała lepszym pierwszym podaniem. Zdobyła przy nim 28 z 44 punktów, podczas gdy Hantuchová tylko 16 z 34. Polka dwa razy dała się przełamać, a sama wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

W piątek Radwańska zmierzy się z Timeą Bacsinszky (WTA 31), która w II rundzie stoczyła ponad 2,5 godzinną batalię z Łesią Curenko. Będzie to przedsmak barażu o Grupę Światową Pucharu Federacji. W dniach 18-19 kwietnia Polska podejmie Szwajcarię w Zielonej Górze. Pięć lat temu w ćwierćfinale w Stambule Bacsinszky oddała młodszej z sióstr Radwańskich jednego gema. Było to jedyne do tej pory spotkanie obu tenisistek. Szwajcarka jest niepokonana od dziewięciu meczów (zdobyła dla swojej drużyny dwa punkty w meczu ze Szwecją w Pucharze Federacji, wygrała turniej w Acapulco oraz przeszła dwie rundy w Monterrey).

Radwańska pokonała Hantuchovą po raz drugi w sezonie. W styczniu w Auckland okazała się lepsza od Słowaczki w trzech setach. Bilans wszystkich ich meczów to teraz 4-2 dla krakowianki. Osiągnęła ona 21. ćwierćfinał w głównym cyklu i w piątek powalczy o piąty półfinał (po Taszkencie 2011 i 2012, Den Bosch 2012 oraz Kantonie 2012). Jej najlepszy rezultat to finał w Den Bosch sprzed trzech lat, w którym przegrała z Nadią Pietrową. Polka w ćwierćfinale w Monterrey zagra po raz drugi. W 2013 roku w walce o półfinał przegrała z Marią Kirilenko.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
czwartek, 5 marca

II runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska, Q)  - Daniela Hantuchová (Słowacja, 7) 6:2, 6:4

WTA Monterrey: Zwycięstwa Garcii i Pawluczenkowej, Bacsinszky rywalką Radwańskiej

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Urszula Radwańska awansuje do półfinału turnieju w Monterrey?