WTA Kuala Lumpur: Witthoeft wyeliminowała Koukalovą, Woźniacka awansowała do ćwierćfinału

Rozstawiona z numerem pierwszym w Kuala Lumpur Karolina Woźniacka pokonała w dwóch setach Lin Zhu i awansowała do ćwierćfinału zawodów rozgrywanych w stolicy Malezji.

Michał Pochopień
Niespodziankę sprawiła Carina Witthöft, która w czwartek wyeliminowała z turnieju w Kuala Lumpur rozstawioną z "piątką" Klarę Koukalovą. W starciu tym kluczowy był pierwszy set. Niemka prowadziła w nim nawet 5:3, lecz nie wykorzystała trzech piłek setowych i przegrała trzy kolejne gemy. Gdy wydawało się, że Czeszka opanowała sytuację na korcie, nastąpiło przełamanie powrotne, a w tie breaku Witthöft wygrała pięć punktów z rzędu i zapisała tę partię na swoje konto.
Druga odsłona była formalnością - Witthöft nie pozostawiła rywalce żadnych złudzeń i triumfowała w tym secie bez straty gema. W meczu trwającym godzinę i 28 minut 20-latka z Niemiec posłała sześć asów, popełniła trzy podwójne błędy i obroniła 11 z 13 break pointów.W ćwierćfinale rywalką reprezentantki Niemiec będzie oznaczona numerem pierwszym Karolina Woźniacka, która w II rundzie okazała się lepsza od Lin Zhu. Po bardzo zaciętym inauguracyjnym secie, w którym o zwycięstwie zadecydowało jedno przełamanie, w drugiej partii Dunka przejęła całkowitą inicjatywę i bez większych problemów zameldowała się w 1/4 finału.

W pojedynku z reprezentantką Chin Woźniacka posłała siedem asów i popełniła jeden podwójny błąd. Tenisistka urodzona w Odense wygrała 32 z 43 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu i trzykrotnie przełamała serwis rywalki.

Na powtórzenie wyniku z 2012 roku liczy Hsieh Su-Wei, która w II rundzie pokonała Japonkę Misę Eguchi 6:3, 3:6, 6:0. W ciągu godziny i 57 minut gry reprezentantka Tajwanu posłała dwa asy serwisowe, popełniła trzy podwójne błędy i wygrała 67 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. O półfinał turnieju w stolicy Malezji Hsieh powalczy z 18-letnią Rosjanką Elizawietą Kuliczkową.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)