WTA Kuala Lumpur: Magda Linette i Katarzyna Piter lepsze od doświadczonych przeciwniczek

Magda Linette i Katarzyna Piter pokonały w trzech setach parę Akgul Amanmuradowa / Tamarine Tanasugarn i awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Kuala Lumpur.

Michał Pochopień
Po raz pierwszy od prawie dwóch lat Magda Linette i Katarzyna Piter wystąpiły wspólnie w turnieju gry podwójnej. We wtorek reprezentantki Polski odniosły zwycięstwo nad doświadczonymi rywalkami - Akgul Amanmuradową i Tamarine Tanasugarn i awansowały do ćwierćfinału w Kuala Lumpur.
W pierwszym secie decydujące piłki rozgrywały się w końcówce tej partii. W 11. gemie poznanianki uzyskały przewagę przełamania, a następnie przy własnym podaniu obroniły trzy break pointy i zapisały inauguracyjną odsłonę na swoje konto.

Druga partia świetnie rozpoczęła się dla Linette i Piter, które zdobyły dwa pierwsze gemy, jednak nie poszły za ciosem i do głosu doszły rywalki. Amanmuradowa i Tanasugarn wygrały pięć gemów z rzędu, a następnie doprowadziły do wyrównania stanu spotkania.

W decydującym super tie breaku świetną dyspozycję serwisową zaprezentowały reprezentantki Polski, które straciły zaledwie jeden punkt przy własnym podaniu - było to kluczem do zwycięstwa. Linette i Piter w trzecim secie triumfowały 10-5 i awansowały do ćwierćfinału turnieju deblowego w Kuala Lumpur.

W ciągu godziny i 29 minut poznanianki posłały jednego asa i popełniły taką samą liczbę podwójnych błędów. Linette i Piter wygrały 67 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

W walce o półfinał reprezentantki Polski zmierzą się w czwartek z Julią Bejgelzimer i Olgą Sawczuk, które w poniedziałek odniosły zwycięstwo nad parą Peangtarn Plipuech i Varatchaya Wongteanchai. Rozstawione z numerem trzecim Ukrainki to triumfatorki zeszłorocznej imprezy rozgrywanej w Katowicach.

Linette w środę powalczy o ćwierćfinał gry pojedynczej, a jej rywalką będzie na korcie centralnym po godz. 8:30 naszego czasu Japonka Kurumi Nara.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 3 marca

I runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) - Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan) / Tamarine Tanasugarn (Tajlandia) 7:5, 3:6, 10-5

WTA Kuala Lumpur: Pewna wygrana Woźniackiej, Lisicka poza turniejem

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette i Katarzyna Piter awansują do półfinału turnieju WTA w Kuala Lumpur?