WTA Kuala Lumpur: Pewna wygrana Woźniackiej, Lisicka poza turniejem

Rozstawiona z numerem pierwszym Karolina Woźniacka pokonała w dwóch setach Chinkę Yafan Wang. Z turnieju w Kuala Lumpur odpadła oznaczona "dwójką" Sabina Lisicka.

Michał Pochopień
Karolina Woźniacka udanie zainaugurowała swoje zmagania w stolicy Malezji - reprezentantka Danii w ciągu godziny i 15 minut uporała się z kwalifikantką z Chin - Yafan Wang. W meczu wygranym 6:3, 6:1 tenisistka rozstawiona z "jedynką" wygrała 75 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu i pięć razy przełamała serwis rywalki.
W II rundzie przeciwniczką piątej rakiety świata będzie Lin Zhu, która we wtorek wygrała z kwalifikantką z Ukrainy, Julią Bejgelzimer, 6:4, 4:6, 6:3. W ciągu dwóch godzin i pięciu minut gry 21-letnia Chinka posłała trzy asy i popełniła cztery podwójne błędy. Z turniejem w Kuala Lumpur pożegnała się rozstawiona z numerem drugim Sabina Lisicka. Pogromczynią Niemki okazała się 25-letnia Alexandra Dulgheru. W ciągu godziny i 51 minut gry Lisicka posłała cztery asy i popełniła aż 10 podwójnych błędów serwisowych.

Do 1/8 finału awansowała mistrzyni turnieju w Kuala Lumpur z 2012 roku - Hsieh Su-Wei. Tenisistka, która w stolicy Malezji występuje dzięki dzikiej karcie, pokonała oznaczoną "trójką" Casey Dellacquę 7:5, 2:6, 6:3. Następną przeciwniczką Hsieh będzie Japonka Misa Eguchi. 22-latka w najdłuższym meczu pierwszej rundy, trwającym dwie godziny i 13 minut, okazała się lepsza od Belgijki An-Sophie Mestach.

W II rundzie zameldowała się rozstawiona z "czwórką" Jarmila Gajdosova - na inaugurację Australijka pokonała Turczynkę Caglę Buyukakcay 7:5, 6:4. Następną przeciwniczką Gajdošovej będzie Luksika Kumkhum.

Po czterech meczach bez zwycięstwa przełamała się Klara Koukalova, która wygrała z Patricią Mayr-Achleitner 6:1, 6:3. Czeszka rozstawiona w Kuala Lumpur z numerem piątym zdobyła 18 z 23 punktów po trafionym pierwszym serwisie i tylko raz straciła własne podanie.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 3 marca

I runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Yafan Wang (Chiny, Q) 6:3, 6:1
Jarmila Gajdošová (Australia, 4) - Çağla Büyükakçay (Turcja) 7:5, 6:4
Klára Koukalová (Czechy, 5) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria) 6:1, 6:3
Julia Görges (Niemcy, 8) - Ałła Kudriawcewa (Rosja) 6:1, 7:6(2)
Alexandra Dulgheru (Rumunia) - Sabina Lisicka (Niemcy, 2/WC) 6:4, 7:5
Su-Wei Hsieh (Tajwan, WC) - Casey Dellacqua (Australia, 3) 7:5, 2:6, 6:3
Lin Zhu (Chiny) - Julia Bejgelzimer (Ukraina, Q) 6:4, 4:6, 6:3
Carina Witthöft (Niemcy) - Misaki Doi (Japonia) 7:5, 7:5
Misa Eguchi (Japonia) - An-Sophie Mestach (Belgia) 2:6, 7:5, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)