WTA Kuala Lumpur: Magda Linette ponownie lepsza od Qiang Wang, Polka awansowała do II rundy

Magda Linette awansowała do II rundy turnieju rangi WTA International w Kuala Lumpur. 23-letnia reprezentantka Polski pokonała w poniedziałek w trzech setach Chinkę Qiang Wang.

Michał Pochopień

W poniedziałek Magda Linette i Qiang Wang po raz trzeci w karierze zmierzyły się na zawodowych kortach. Ponownie zwycięsko z tego starcia wyszła 23-letnia poznanianka, która w trzech setach wygrała 2:6, 6:3, 6:0.

Podobnie jak w dwóch meczach eliminacyjnych, Linette niemrawo rozpoczęła spotkanie z Wang. W pierwszej partii poznanianka swoje podanie straciła dwukrotnie: najpierw w piątym gemie, a następnie przy stanie 4:2 dla reprezentantki Chin. Polka nie zdołała przełamać serwisu rywalki ani razu i po 27 minutach inauguracyjna odsłona padła łupem 88. obecnie tenisistki świata.
Drugi set od mocnego uderzenia rozpoczęła kwalifikantka z Polski, która w trzecim gemie obroniła dwa break pointy, a później przy serwisie rywalki uzyskała pierwsze przełamanie w tym meczu. Do końca tej odsłony obie tenisistki nie dały przeciwniczce szans przy swoim podaniu i w dziewiątym gemie Linette po wykorzystaniu trzeciego setbola doprowadziła do wyrównania. Podbudowana zwycięstwem w drugim secie Linette nie pozostawiła rywalce żadnych złudzeń w decydującej odsłonie. Reprezentantka Polski triumfowała, nie tracąc ani jednego gema, a na przełomie całego seta Wang wygrała zaledwie pięć punktów. 23-letnia poznanianka odniosła piąte w karierze zwycięstwo nad zawodniczką z Top 100 rankingu WTA.

W ciągu godziny i 40 minut Linette nie zapisała na swoje konto żadnego asa, popełniła cztery podwójne błędy i wygrała 29 z 42 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Poznanianka wykorzystała 67 proc. break pointów, a sama obroniła cztery z sześciu szans na przełamanie wypracowanych przez Chinkę.

W II rundzie przeciwniczką notowanej obecnie na 117. miejscu w rankingu WTA Linette będzie w środę rozstawiona w Kuala Lumpur z numerem szóstym Kurumi Nara (WTA 57), która w poniedziałek zwyciężyła Szwajcarkę Stefanie Vögele 6:3, 7:6(4). Dla Polki i Japonki będzie to pierwsze starcie na zawodowych kortach.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 2 marca

I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, Q) - Qiang Wang (Chiny) 2:6, 6:3, 6:0

Ranking WTA: Lucie Safarova blisko Top 10, Agnieszka Radwańska ciągle ósma

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Kuala Lumpur?