WTA Kuala Lumpur: Magda Linette w finale eliminacji

Magda Linette powalczy w niedzielę o miejsce w głównej drabince singla turnieju WTA International w Kuala Lumpur. W sobotę Polka zanotowała pierwsze zwycięstwo w dwustopniowych eliminacjach.

Rafał Smoliński
W zeszłym roku Magda Linette dotarła w Kuala Lumpur do ćwierćfinału, w którym przegrała z Chinką Shuai Zhang. Tym razem klasyfikowana obecnie na 127. miejscu w rankingu WTA Polka musiała przystąpić do dwustopniowych eliminacji, aby starać się o miejsce w głównej drabince.
Sobotnią przeciwniczką 23-letniej poznanianki była Sofia Szapatawa (WTA 214) i było to pierwsze spotkanie Gruzinki i Polki na zawodowych kortach. Po 91 minutach Linette zwyciężyła 6:3, 7:5, wykorzystując sześć z 16 wypracowanych break pointów.W premierowej odsłonie nasza tenisistka przegrywała 0:2, ale wygrała cztery gemy z rzędu i zwieńczyła całego seta wynikiem 6:3. W drugiej partii Polka szybko postarała się o dwa przełamania i wyszła na 4:0, ale Szapatawa doprowadziła do wyrównania na po 5. Gruzinka nie utrzymała jednak serwisu w 11. gemie, co po zmianie stron pewnie wykorzystała już Linette.

W niedzielnym finale kwalifikacji rywalką Linette będzie oznaczona numerem 10. Chinka Fangzhou Liu (WTA 170), która w sobotę pokonała 7:5, 6:7(7), 7:5 Tajwankę Kai-Chen Chang (WTA 278). Polka i tenisistka z Państwa Środka po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na zawodowych kortach.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)