WTA Ad-Dauha: Flavia Pennetta rywalką Agnieszki Radwańskiej

Flavia Pennetta pokonała Swietłanę Kuzniecową i w meczu o awans do ćwierćfinału turnieju w katarskim Ad-Dauha zmierzy się z Agnieszką Radwańską.

Kacper Kowalczyk
Pierwszy set nie był popisem zdolności serwisowych obu zawodniczek. Zaledwie trzy z 9 gemów przypadły tenisistce wprowadzającej piłkę do gry. Dwa przełamania więcej na koncie Swietłany Kuzniecowej dały jej wygraną 6:3. W pozostałych dwóch setach Flavia Pennetta poprawiła swoją grę z głębi kortu, umiejętnie spychając Rosjankę do defensywy. Dzięki temu była bezbłędna w wykorzystywaniu szans na przełamanie podania Kuzniecowej. Wykorzystała wszystkie 3 break pointy, co przy ustabilizowaniu własnego serwisu pozwoliło jej na zwycięstwo w trzech setach.
Obie zawodniczki zakończyły pojedynek na minusie. Pennetta przy 33 niewymuszonych błędach zanotowała 29 winnerów, zaś Kuzniecowa 31 własnych pomyłek zrekompensowała sobie 28 uderzeniami kończącymi.

O awans do ćwierćfinału Włoszka zmierzy się z Agnieszką Radwańską, rozstawioną z numerem czwartym. Będzie to ich dziewiąte spotkanie w historii. Dotychczasowy bilans to 5-3 dla Polki, jednak to Pennetta wygrała dwa ostatnie pojedynki. W zeszłym sezonie triumfowała w II rundzie w Dubaju oraz w finale Indian Wells, zdobywając najważniejszy tytuł w singlowej karierze.