Challenger Wrocław: Pełna dominacja Polaków, Dustow i Marczenko w 1/4 finału

Hubert Hurkacz i Michał Przysiężny awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour we Wrocławiu. Polacy pokonali rozstawionych z numerem drugim Jesse'ego Hutę-Galunga i Konstantina Krawczuka.

Michał Pochopień
W pierwszym meczu rozegranym w czwartek w Hali Orbita Farrukh Dustow pokonał po dwóch zaciętych setach 35-letniego Jana Hernycha i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour we Wrocławiu. Na przełomie całego spotkania miało miejsce tylko jedne przełamanie, zdobyte w drugim secie przez reprezentanta Uzbekistanu.
W ciągu godziny i 25 minut gry tenisista rozstawiony na Dolnym Śląsku z "trójką" posłał 15 asów i wygrał 51 z 59 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Kolejnym przeciwnikiem Dustowa będzie Michael Berrer, z którym w dotychczasowej karierze mierzył się dwa razy i odniósł jedno zwycięstwo.Miejsce w 1/4 finału zapewnił sobie także Ilja Marczenko, który pokonał Węgra Martona Fucsovicsa 6:4, 7:6(2). W drugim secie oznaczony  umerem szóstym Ukrainiec prowadził nawet 5:3 i nie wykorzystał czterech meczboli - dwóch przy własnym serwisie. Węgier zdołał odrobić straty, następnie stanął przed szansą rozstrzygnięcia tej partii na własną korzyść, jednak Marczenko wyszedł z opresji, a następnie wygrał tie breaka. W ćwierćfinale tenisista mieszkający w Doniecku zmierzy się z lepszym w starciu Kamil Majchrzak - Ricardas Berankis.

Do ćwierćfinału zawodów gry podwójnej awansowali Michał Przysiężny i Hubert Hurkacz. W czwartek reprezentanci Polski okazali się lepsi od rozstawionych we Wrocławiu z numerem "drugim" - Jesse'ego Huty Galunga i Konstantina Krawczuka. Następnymi przeciwnikami tenisistów z Dolnego Śląska będą pogromcy Błażeja Koniusza i Mateusza Kowalczyka, Andrej Martin i Hsien-Yin Peng.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
czwartek, 19 lutego

II runda gry pojedynczej:

Farrukh Dustow (Uzbekistan, 3) - Jan Hernych (Czechy) 7:6(7), 7:5
Ilja Marczenko (Ukraina, 6) - Márton Fucsovics (Węgry) 6:4, 7:6(2)

I runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz (Polska, WC) / Michał Przysiężny (Polska, WC) - Jesse Huta Galung (Holandia, 2) / Konstantin Krawczuk (Rosja, 2) 6:4, 6:3