WTA Dubaj: Halep w ćwierćfinale, 10 gemów z rzędu Woźniackiej w meczu z Cornet

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Simona Halep
East News / / Simona Halep

Simona Halep pokonała Cwetanę Pironkową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Dubaju.

Simona Halep (WTA 4) w głównej drabince turnieju w Dubaju gra po raz trzeci. W 2012 i 2014 roku wygrała w sumie jeden mecz. W środę pokonała 6:4, 6:3 Cwetanę Pironkową (WTA 57) i jest w ćwierćfinale. Bułgarka w poprzednich rundach wyeliminowała po trzysetowych bitwach Klarę Koukalovą i Shuai Peng. W ten sposób po raz pierwszy zagrała w III rundzie imprezy rozgrywanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rumunka odniosła 12. zwycięstwo w sezonie (bilans meczów 12-2). [ad=rectangle] W I secie Halep od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W II partii od 2:2 straciła jeszcze tylko jednego gema. W trwającym 80 minut spotkaniu rozstawiona z numerem pierwszym Rumunka popełniła pięć podwójnych błędów i dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Nie było to dobre spotkanie w jej wykonaniu, ale w końcówkach obu setów wykazała się większym opanowaniem. Halep naliczono 19 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Na konto Pironkowej powędrowało 11 piłek wygranych bezpośrednio i 25 błędów własnych. Kolejną rywalką Rumunki będzie Jekaterina Makarowa, której w ubiegłym miesiącu uległa w ćwierćfinale Australian Open.

Karolina Woźniacka (WTA 5) od 2:4 zdobyła 10 gemów z rzędu i pokonała 6:4, 6:0 Alize Cornet (WTA 19). W ciągu 85 minut gry Dunka wykorzystała sześć z 11 break pointów. Francuzka popełniła osiem podwójnych błędów, a w sumie miała 37 niewymuszonych błędów przy 15 kończących uderzeniach. Woźniackiej zanotowano pięć piłek wygranych bezpośrednio i 17 błędów własnych. Była liderka rankingu piąty rok z rzędu zagra w Dubaju w ćwierćfinale. W 2011 roku zdobyła tutaj tytuł, a w trzech kolejnych sezonach przegrywała w półfinale.

Cornet w ubiegłym sezonie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich doszła do finału, eliminując po drodze Serenę Williams. Woźniacka podwyższyła na 6-1 bilans meczów z Francuzką. Kolejną rywalką Dunki będzie Flavia Pennetta, z którą wygrała sześć z siedmiu wcześniejszych spotkań.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,513 mln dolarów środa, 18 lutego

III runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:4, 6:3 Karolina Woźniacka (Dania, 3) - Alizé Cornet (Francja, 15) 6:4, 6:0

Która tenisistka zwycięży w ćwierćfinale turnieju w Dubaju?