WTA Antwerpia: Bouchard bez ćwierćfinału, Kerber rozbita przez Schiavone

Eugenie Bouchard przegrała z Moną Barthel w II rundzie turnieju WTA Premier w Antwerpii. Odpadła także Andżelika Kerber.

Łukasz Iwanek
Eugenie Bouchard (WTA 7) w ostatni weekend nie zagrała w Pucharze Federacji. Dłuższa przerwa po Australian Open, z którego w ćwierćfinale wyeliminowała ją Maria Szarapowa, nie podziałała na nią pomyślnie. W II rundzie turnieju w Antwerpii Kanadyjka przegrała 6:4, 1:6, 2:6 z Moną Barthel (WTA 42). Bouchard w ubiegłorocznym Wimbledonie osiągnęła finał, ale później w głównym cyklu w 10 turniejach wygrała łącznie 13 meczów. Barthel odniosła piąte zwycięstwo nad tenisistką z czołowej 10.
W trwającym 98 minut spotkaniu Bouchard popełniła dziewięć podwójnych błędów i siedem razy oddała własne podanie. Kanadyjce naliczono 22 kończące uderzenia i 25 niewymuszonych błędów. Barthel miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 17 błędów własnych. Niemka zdobyła 11 z 13 punktów przy siatce. Kolejną jej rywalką będzie Barbora Zahlavova-Strycova (WTA 23), która pokonała 6:4, 6:2 Alize Cornet (WTA 19). Było to piąte spotkanie obu tenisistek w głównym cyklu i Czeszka odniosła pierwsze zwycięstwo. Z turniejem pożegnała się Andżelika Kerber (WTA 10), która urwała zaledwie dwa gemy Francesce Schiavone (WTA 81). W ciągu 57 minut gry mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 obroniła cztery break pointy, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie Niemki. 34-letnia Włoszka zapisała na swoje konto 16 kończących uderzeń przy 12 niewymuszonych błędach oraz zdobyła 12 z 18 punktów przy siatce i podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Kerber. Schiavone przerwała serię 17 z rzędu przegranych spotkań z tenisistkami z Top 10. Na takie zwycięstwo czekała trzy lata - w styczniu 2012 roku w Sydney wyeliminowała Samanthę Stosur, ówczesną szóstą rakietę globu.

Kolejną rywalką Schiavone będzie Carla Suarez (WTA 17), która po równo dwóch godzinach walki wygrała 4:6, 6:0, 6:2 z Monicą Niculescu (WTA 57). W ćwierćfinale jest Dominika Cibulkova (WTA 18), która pokonała 6:3, 3:6, 6:2 Indy de Vroome (WTA 247), 18-letnią kwalifikantkę z Holandii. W piątek Słowaczka zagra z Andreą Petković, która w II rundzie wyeliminowała Alison van Uytvanck po obronie ośmiu piłek meczowych.

Nie zawiodły dwie Czeszki. Lucie Safarova (WTA 15) pokonała 6:4, 6:1 Kristinę Mladenović (WTA 74) i wygrała pierwszy mecz w sezonie w głównym cyklu. Półfinalistka Wimbledonu 2014 zgarnęła 21 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wzięła na Francuzce rewanż za porażkę poniesioną w ubiegłym sezonie w Waszyngtonie. Karolína Plíšková (WTA 22) zwyciężyła 6:3, 6:3 Annikę Beck (WTA 63). W piątek obie Czeszki zmierzą się ze sobą o półfinał.

BNP Paribas Fortis Diamond Games, Antwerpia (Belgia)

Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy) - Alizé Cornet (Francja, 7) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)