Challenger Bergamo: Trzy obronione meczbole pary Mateusz Kowalczyk i Błażej Koniusz

Mateusz Kowalczyk i Błażej Koniusz byli o krok od porażki w ćwierćfinale debla turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Bergamo, ale zdołali awansować do półfinału włoskich zawodów.

Rafał Smoliński
Marcus Daniell i Alessandro Motti prowadzili już 9-6 w super tie breaku, ale nie wykorzystali trzech meczboli i to Polacy zwyciężyli ostatecznie po 72 minutach 3:6, 7:5, 11-9. Mateusz Kowalczyk i Błażej Koniusz zdobyli w sumie o sześć punktów więcej od nowozelandzko-włoskiej pary, która wygrała pierwszego seta, a w drugiej partii była o dwie piłki od końcowego triumfu.
Polacy jako pierwsi awansowali do półfinału turnieju Trofeo Faip-Perrel, a swoich kolejnych przeciwników poznają dopiero w czwartek. Wówczas to na halowych kortach twardych w Bergamo dojdzie do pojedynku rosyjsko-ukraińskiego duetu Konstantin Krawczuk i Ilja Marczenko z Chińczykiem Mao-Xinem Gongiem i Tajwańczykiem Hsienem-Yinem Pengiem.

Trofeo Faip–Perrel, Bergamo (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 11 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Błażej Koniusz (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) - Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Alessandro Motti (Włochy) 3:6, 7:5, 11-9

Czy Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk awansują do finału turnieju w Bergamo?