Australian Open: Michał Przysiężny wypunktowany przez Aljaza Bedene

Michał Przysiężny uległ w dwóch setach Aljazowi Bedene, rozstawionemu w eliminacjach z numerem siódmym. Reprezentant Polski straci 45 punktów za II rundę turnieju w Melbourne, osiągniętą w 2014 roku.

Michał Pochopień
Zarówno Michał Przysiężny, jak i Aljaz Bedene mają do obronienia w Melbourne punkty za zeszłoroczny występ. Niestety tylko Słoweniec będzie miał okazję ponownie wystąpić w turnieju głównym australijskiego szlema.
W pierwszej partii obaj tenisiści skupili się na własnym podaniu i dlatego o losach inauguracyjnej rozgrywki decydowały pojedyncze piłki. W piątym gemie Przysiężny nie wykorzystał jedynej szansy na przełamanie przeciwnika. Następnie Bedene przy podaniu głogowianina zanotował breaka, który pomógł mu w późniejszym wygraniu tej odsłony.

Drugi set miał podobny przebieg - obaj tenisiści wygrywali swoje podania, ale tylko Bedene miał break pointy. Dopiero w decydującej fazie seta reprezentant Polski nie wytrzymał i przy stanie 4:4 przegrał swój serwis, a Słoweniec chwilę później rozstrzygnął kwestię awansu do I rundy turnieju głównego.

W meczu trwającym jedną godzinę i 21 minut Bedene posłał dziesięć asów i popełnił cztery podwójne błędy. Tenisista rozstawiony w eliminacjach z "siódemką" miał na swoim koncie 24 winnery i 12 niewymuszonych błędów. Przysiężny w przegranym pojedynku zaserwował dwa bezpośrednio wygrywające serwisy i popełnił aż siedem podwójnych błędów. Głogowianin posłał 24 wygrywające uderzenia i popełnił 29 niewymuszonych błędów.