Australian Open: Michał Przysiężny nie pozostawił złudzeń rywalowi

Michał Przysiężny pokonał Bradleya Klahna w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego Australian Open. Głogowianin jest o krok od drugiego z rzędu występu w drabince głównej imprezy w Melbourne.

Michał Pochopień
Michał Przysiężny w drugim tegorocznym meczu rozegranym w Melbourne okazał się lepszy od Bradleya Klahna, pokonując Amerykanina 6:4, 6:4. Piątkowe starcie było pierwszym oficjalnym spotkaniem tych tenisistów na zawodowych kortach.
Od początku meczu Przysiężny nie miał problemów z wygrywaniem swojego podania i większą wagę mógł przywiązać do gemów serwisowych przeciwnika. Reprezentant Polski przy stanie 2:2 wykorzystał pierwszego z dwóch break pointów, a kilka chwil później powiększył swoją przewagę i prowadził już 4:2.

W kolejnych gemach to Klahn starał się zagrozić przeciwnikowi przy jego podaniu, jednak Przysiężny serwował bardzo dobrze i po 32 minutach meczu zapisał na swoje konto pierwszą partię.

Drugi set rozpoczął się pomyślnie dla głogowianina, który już w pierwszym gemie przełamał podanie rywala do 30 i znacznie przybliżył się do końcowego triumfu. Następnie, przy własnym serwisie, Polak prowadził 30-0, jednak trzy kolejne punkty zdobył Klahn i miał okazję na błyskawiczne odrobienie strat. Ostatecznie Przysiężny obronił break pointa, a później wyszedł na 3:1.

Przełamanie zdobyte przez Przysiężnego na początku drugiej odsłony okazało się kluczowe dla losów tego seta, a zarazem całego meczu. Polak przy stanie 5:4 wygrał swój serwis do zera i zakończył spotkanie.

W ciągu 62 minut gry Przysiężny posłał cztery asy serwisowe i popełnił dwa podwójne błędy. Po trafionym pierwszym podaniu wygrał 83 proc. akcji, obronił jednego break pointa, a sam dwukrotnie przełamał przeciwnika.

Przysiężny w starciu o miejsce w drabince głównej Australian Open zmierzy się w sobotę z Aljazem Bedene, rozstawionym w eliminacjach z numerem siódmym. W II rundzie Słoweniec okazał się lepszy od Bośniaka Tomislava Brkicia.