Puchar Hopmana: Zweryfikowano wynik meczu Polaków, Brytyjczycy wygrali na zakończenie

Polska przegrała z Francją w meczu Grupy B rozgrywanego w Perth Pucharu Hopmana. Mimo porażki biało-czerwoni zapewnili sobie awans do finału australijskich zawodów.

Rafał Smoliński
Kwestię awansu Polski do finału Pucharu Hopmana 2015 rozstrzygnęło zwycięstwo Jerzego Janowicza nad Benoitem Paire'em w dwóch partiach, ponieważ wcześniej Agnieszka Radwańska w trzech setach uległa Alize Cornet. Biało-czerwoni rozegrali na koniec jeszcze pokazową grę mieszaną, w której wygrali z Francuzami seta 6:4. Wynik tego spotkania został jednak zweryfikowany i to Trójkolorowi pokonali oficjalnie Polaków 2-1.
Polska i tak awansowała do sobotniego finału, w którym zmierzy się z drużyną USA (John Isner i Serena Williams). W ostatnim meczu Grupy B Wielka Brytania pokonała Australię 3-0. Andy Murray i Heather Watson nie stracili w piątek ani jednego seta, dzięki czemu zajęli w tabeli drugie miejsce. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Francję, zaś na czwartej gospodarzy.

Francja - Polska 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa B
piątek, 9 stycznia

Gra 1.: Alizé Cornet - Agnieszka Radwańska 6:4, 2:6, 7:5
Gra 2.: Benoît Paire - Jerzy Janowicz 4:6, 6:7(6)
Gra 3.: Benoît Paire / Alizé Cornet - Jerzy Janowicz / Agnieszka Radwańska 4:6 (zweryfikowany jako 4:6, 6:0, 6:0)

Wielka Brytania - Australia 3:0, Perth Arena, Perth (Australia)

Gra 1.: Heather Watson - Casey Dellacqua 6:3, 6:4
Gra 2.: Andy Murray - Marinko Matosević 6:3, 6:2
Gra 3.: Andy Murray / Heather Watson - Marinko Matosević / Casey Dellacqua 7:5, 6:1

4 Australia 0-3 1-8 4-17 71-120

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)