International Premier Tennis League: Dwa wygrane sety Williams, debiut Woźniackiej

Serena Williams wygrała dwa sety, a jej drużyna, DBS Singapore Slammers, pokonała Musafir.com UAE Royals, w której zadebiutowała Karolina Woźniacka.

Łukasz Iwanek
W sobotę Manila Mavericks, będąc gospodarzem, przegrała z Micromax Indian Aces 15-24. W czwartek to drużyna z Manili okazała się lepsza, zwyciężyła 25-20. Fabrice Santoro wygrał wszystkie pięć setów w International Premier Tennis League. Tym razem zastąpił go Cedric Pioline, który nie wykorzystał prowadzenia 2:0 i przegrał 4:6 z Markiem Philippoussisem. - Popełniłem trzy podwójne błędy w pierwszym gemie, było trudno. Dla Cédrica był to pierwszy występ tutaj, więc nie było mu łatwo odnaleźć timing. Cieszę się, że zanotowałem dobry start dla drużyny - powiedział Australijczyk.
W drugiej partii Ana Ivanović oddała dwa gemy Kirsten Flipkens, a w trzeciej Belgijka wspólnie z Danielem Nestorem stracili dwa gemy w konfrontacji z Sanią Mirzą i Rohanem Bopanną. Hindusi ponieśli pierwszą wspólną porażkę w mikście w azjatyckiej lidze. W czwartym secie Treat Huey i Jo-Wilfried Tsonga pokonali 6:2 Bopannę i Gaela Monfilsa, a w piątym doszło do starcia Francuzów. Monfils prowadził 6:4 i gdyby wygrał cztery kolejne gemy doprowadziłby do siedmiominutowego super tie breaka. Jednak Tsonga w 11. gemie łatwo utrzymał podanie i sędzia mógł ogłosić koniec meczu.

Debiut w International Premier Tennis League zanotowała Karolina Woźniacka. Dunka prowadziła z Serena Williams 5:3, ale Amerykanka doprowadziła do tie breaka, a w nim wyszła na 4-1. Ekipa Royals poprosiła o podwójny punkt i Woźniacka forhendem po linii na zakończenie długiej wymiany zbliżyła się na 3-4, a asem po taśmie wyrównała na 4-4. Przy stanie 5-5 decydujący o losach seta punkt zdobyła Williams, która popisała się kombinacją głębokiego forhendu i smecza.

W drugim secie liderka rankingu WTA i Tomas Berdych pokonali 6:4 Nenada Zimonjicia i Kristinę Mladenović. W trzeciej partii doszło do konfrontacji legend - Patrick Rafter uległ 4:6 Goranowi Ivaniseviciowi. Następnie Tomas Berdych wygrał 6:4 z Marinem Ciliciem. W piątym secie Zimonjić i Čilić wyszli na 6:4 i potrzebowali zdobyć jeszcze jeden gem, aby wyrównać stan meczu na 26-26 i doprowadzić do siedmiominutowego super tie breaka. Ostatnie słowo należało jednak do Lleytona Hewitta i Nicka Kyrgiosa, których łupem padł 11. gem. DBS Singapore Slammers pokonało Musafir.com UAE Royals 27-25.

Czwartek był trzecim i ostatnim dniem rywalizacji w Singapurze. W dniach 6-8 grudnia azjatycka liga odbywać się będzie w Indiach, a konkretnie w Nowym Delhi. Po sześciu kolejkach (trzy w Manili i trzy w Singapurze) z 20 punktami prowadzi Micromax Indian Aces, które po wygraniu czterech meczów poniosło dwie porażki. Po 17 punktów mają Musafir.com UAE Royals i Manila Mavericks, a 14 DBS Singapore Slammers. Nowe Delhi będzie przedostatnim przystankiem dla drużyn walczących w pierwszej edycji International Premier Tennis League. W dniach 11-13 grudnia w Dubaju odbędą się trzy decydującej kolejki.

Set 1.: Serena Williams - Karolina Woźniacka 6:5
Set 2.: Tomáš Berdych / Serena Williams - Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović 6:4

Set 3.: Treat Huey / Jo-Wilfried Tsonga - Marin Čilić / Nenad Zimonjić 6:3
Set 4.: Daniel Nestor / Kirsten Flipkens - Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović 1:6

Set 1.: Mark Philippousis - Patrick Rafter 6:2
Set 2.: Treat Huey / Jo-Wilfried Tsonga - Tomáš Berdych / Lleyton Hewitt (Nick Kyrgios) 6:5

Set 3.: Kristina Mladenović - Daniela Hantuchová 6:1
Set 4.: Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović - Bruno Soares / Daniela Hantuchová 5:6

Set 2.: Treat Huey / Jo-Wilfried Tsonga - Marin Čilić / Nenad Zimonjić 4:6
Set 3.: Andy Murray / Maria Szarapowa - Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović 4:6
Set 4.: Maria Szarapowa - Kristina Mladenović 6:5
Set 5.: Andy Murray - Marin Čilić 5:6