International Premier Tennis League: Drużyna Williams pozostaje bez zwycięstwa

Drużyna Sereny Williams, DBS Singapore Slammers, poniosła czwartą porażkę w International Premier Tennis League. Czwarte zwycięstwo odniosła ekipa Any Ivanović, Micromax Indian Aces.

Łukasz Iwanek

Serena Williams dołączyła do ekipy DBS Singapore Slammers na trzeci mecz w Manili, ale nie zapewniła jej zwycięstwa. Po dniu przerwy rywalizacja przeniosła się do Singapuru, który będzie gospodarzem imprezy w dniach 2-4 grudnia. Liderka rankingu WTA, tak jak w niedzielę, wygrała w singlu, ale w mikście znów się jej nie powiodło. DBS Singapore Slammers ostatecznie przegrało z Manila Mavericks 21-29.

Na początek doszło do konfrontacji Micromax Indian Aces z Musafir.com UAE Royals. W niedzielę w Manili drużyna z Indii wygrała 28-20, we wtorek jej zwycięstwo było znacznie bardziej okazałe, nie pozostawiające złudzeń, która drużyna mknie po tytuł. Micromax Indian Aces rozbiło ekipę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich 30-11.
Emocje były tylko mikście, w którym Rohan Bopanna i Sania Mirza pokonali Nenada Zimonjicia i Kristinę Mladenović po tie breaku. W pozostałych setach Ana Ivanović oddała dwa gemy Mladenović, biorąc na Francuzce rewanż za niedzielną porażkę, Gael Monfils rozbił 6:1 Malka Jaziriego, Fabrice Santoro wygrał 6:2 z Goranem Ivaniseviciem, a Bopanna i Monfils stracili jednego gema w konfrontacji z Zimonjiciem i Marinem Ciliciem. Bopanna i Mirza odnieśli czwarte wspólne zwycięstwo w mikście, podobnie jak Santoro w starciu legend i Monfils w singlu. Hinduska drużyna wygrała czwarty mecz w imprezie i umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

W niedzielę w Manili ekipa Mavericks pokonała DBS Singapore Slammers 27-19. We wtorek w Singapurze drużyna Sereny Williams zdobyła o dwa gemy więcej, dzięki temu wzbogaciła się o dwa punkty, a nie o jeden, jak to miało miejsce przed dwoma dniami. Wciąż jednak czeka na wywalczenie czterech punktów, jakie się otrzymuje za wygrany mecz. Drużyna z Manili odniosła drugie zwycięstwo w lidze.

W imprezie zadebiutował Andre Agassi, który w starciu legend przegrał 3:6 z Markiem Philippoussisem. W deblu Lleyton Hewitt i Tomas Berdych ulegli 4:6 Treatowi Hueyowi i Jo-Wilfriedowi Tsondze, po czym w singlu Francuz pokonał Czecha po tie breaku. W mikście Nick Kyrgios i Williams urwali trzy gemy Danielowi Nestorowi i Kirsten Flipkens. Jedynego seta dla gospodarzy wygrała Serena. Amerykanka prowadziła z Belgijką 6:4, ale zgodnie z zasadami ostatni gem meczu musi zostać zdobyty przez ekipę zwycięską. Gdyby kolejne gemy zdobywała Williams i wyrównała stan całego meczu, wówczas o końcowym wyniku zadecydowałby siedmiominutowy super tie break. Jednak 11. gem padł łupem Flipkens i mecz mógł zostać zakończony.

Po czterech meczach w tabeli z 16 punktami prowadzi Micromax Indian Aces. Jest to drużyna Rogera Federera i Pete'a Samprasa, ale Szwajcar i Amerykanin nie wystąpili jeszcze w żadnym meczu. Po 11 punktów mają Musafir.com UAE Royals (jeszcze ani razu nie zagrali Novak Djoković i Karolina Woźniacka) i Manila Mavericks, a sześć DBS Singapore Slammers.

W środę odbędą się spotkania Manila Mavericks - Musafir.com UAE Royals (od godz. 9:00 czasu polskiego) i DBS Singapore Slammers - Micromax Indian Aces (od godz. 12:30).

Set 1.: Mark Philippousis - Patrick Rafter 6:2
Set 2.: Treat Huey / Jo-Wilfried Tsonga - Tomáš Berdych / Lleyton Hewitt (Nick Kyrgios) 6:5

Set 3.: Kristina Mladenović - Daniela Hantuchová 6:1
Set 4.: Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović - Bruno Soares / Daniela Hantuchová 5:6

Set 2.: Treat Huey / Jo-Wilfried Tsonga - Marin Čilić / Nenad Zimonjić 4:6
Set 3.: Andy Murray / Maria Szarapowa - Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović 4:6
Set 4.: Maria Szarapowa - Kristina Mladenović 6:5
Set 5.: Andy Murray - Marin Čilić 5:6