Tenisowa Liga Mistrzów: Radwańska znów lepsza od Venus, trzecie zwycięstwo Pune

Agnieszka Radwańska pokonała Venus Williams w rozgrywanej w Indiach Tenisowej Lidze Mistrzów. Drużyna Polki, Pune Marathas, wygrała trzeci mecz.

Łukasz Iwanek

Pune Marathas, z Agnieszką Radwańską, po raz drugi okazało się lepsze od Bangalore Raptors, gdzie występuje Venus Williams. Krakowianka w obu konfrontacjach pokonała Amerykankę 6:3. W niedzielę Polka od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu, a jej ekipa cały mecz wygrała 26-20. Dla drużyny z Pune to trzecie zwycięstwo w Tenisowej Lidze Mistrzów.

Po pierwszych dwóch setach był remis 9-9, po tym jak Thomas Enqvist pokonał Pata Casha, a Marcos Baghdatis i Radwańska wygrali z Feliciano Lopezem i Williams. Na prowadzenie drużynę z Pune wyprowadziła krakowianka, która odrobiła stratę przełamania w konfrontacji z Amerykanką. Po tym jak Venus w pojedynku z Polką wyszła na 3:1 ekipa z Bangalore prowadziła 12-10. W deblu mężczyzn López i Ramkumar Ramanathan byli lepsi od Baghdatisa i Saketha Myneniego w tie breaku. Przed ostatnim setem gospodarze wygrywali 20-18, a wynik na 26-20 ustalił Cypryjczyk, który oddał dwa gemy Hiszpanowi.
W poniedziałek Pune Marathas zmierzy się u siebie z Hyderabas Aces, a to oznacza, że po raz drugi dojdzie do konfrontacji Radwańskiej z Martiną Hingis. W ich pierwszym pojedynku, rozegranym 18 listopada, lepsza była Polka.

Program meczu Pune Marathas - Hyderabad Aces (poniedziałek 24 listopada, od godz. 16:00 czasu polskiego):

Set 1.: Pat Cash - Mark Philippoussis
Set 2.: Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska - Michaił Jużny / Martina Hingis
Set 3.: Agnieszka Radwańska - Martina Hingis
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan
Set 5.: Marcos Bagdatis - Michaił Jużny

W drugim niedzielnym meczu Delhi Dreams pokonało 27-21 Mumbai Tennis Masters. Na początek jak zwykle odbył się set legend, w którym Juan Carlos Ferrero wygrał z Sergi Bruguerą. Następnie w mikście Tommy Robredo i Alize Cornet wrócili z 1:4 i pokonali Kevina Andersona i Jelenę Janković. Dwa kolejne sety zakończyły się w tie breaku - Serbka była lepsza od Francuzki, a w deblu Robredo i Sriram Balaji zwyciężyli Andersona i Sanama Singha. Po czterech pojedynkach drużyna z Delhi prowadziła tylko 21-20, ale w męskim singlu Hiszpan urwał tylko jednego gema reprezentantowi RPA.

Organizatorem rozgrywanej w Indiach Tenisowej Ligi Mistrzów jest Vijay Amritraj, były hinduski tenisista. O wyniku każdego z meczów, składającego się z pięciu setów (legendy, mikst, singiel kobiet, singiel i del mężczyzn), decyduje suma zdobytych gemów. W komercyjnej imprezie biorą udział drużyny z sześciu miast: z Delhi, Mumbaju i Pendżabu (strefa północna) oraz z Hajdarabadu, Bangalore i Pune (strefa południowa).

TENISOWA LIGA MISTRZÓW

Wyniki:

niedziela, 23 listopada

Pune Marathas - Bangalore Raptors 26:20

Set 1.: Pat Cash - Thomas Enqvist 3:6
Set 2.: Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska - Feliciano López / Venus Williams 6:3
Set 3.: Agnieszka Radwańska - Venus Williams 6:3
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan 5:6

Set 3.: Venus Williams - Martina Hingis 1:6
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan 5:6
Set 5.: Feliciano López - Michaił Jużny 6:4

czwartek, 20 listopada

Bangalore Raptors - Pune Marathas 24:25

Set 1.: Thomas Enqvist - Pat Cash 6:3
Set 2.: Feliciano López / Venus Williams - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:3
Set 3.: Venus Williams - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 4:6

Set 1.: Mark Philippoussis - Pat Cash 6:3
Set 2.: Michaił Jużny / Martina Hingis - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:5
Set 3.: Martina Hingis - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 5:6

Set 3.: Martina Hingis - Venus Williams 6:3
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan 6:3
Set 5.: Michaił Jużny - Feliciano López 4:8