Cykl ITF: Piotr Barański i Bartosz Wojnar nie zdobyli pierwszego tytułu

Piotr Barański i Bartosz Wojnar po super tie breaku przegrali deblowy finał turnieju rangi ITF w marokańskiej Casablance.

Piotr Barański i Bartosz Wojnar jak burza szli przez przez deblowe zmagania w turnieju ITF Futures o puli nagród 10 tys. dolarów w Casablance. Polacy dostali do finału bez straty seta, ale w meczu o tytuł nieznacznie ulegli reprezentantom gospodarzy, Lamine'owi Ouhabaowi i Mohamedowi Saberowi. [ad=rectangle] Pierwszego seta 7:5 wygrali Marokańczycy. W drugim o jedno przełamanie więcej zdobyli Polacy, wygrywając tę partię 6:4. O losach pojedynku decydować musiał super tie break, w którym Ouahab i Saber okazali się minimalnie lepsi, zwyciężając 12-10.

W sobotnim pojedynku Barański i Wojnar zapisali na swoim koncie dwa asy, popełnili cztery podwójne błędy serwisowe, wykorzystali trzy z pięciu break pointów i trzykrotnie zostali przełamani.

Dla 21-letnich Barańskiego i Wojnara był to pierwszy w karierach finał w turnieju rangi ITF Futures. Natomiast Ouahab zdobył swoje ósme deblowe mistrzostwo na tym szczeblu rozgrywek, a Saber czwarte.

sobota, 22 listopada wyniki i program turniejów cyklu ITF:

MĘŻCZYŹNI

Casablanca (Maroko), 10 tys. dolarów, kort ziemny finał gry podwójnej:

Lamine Ouahab (Maroko) / Mohamed Saber (Maroko) - Piotr Barański (Polska) / Bartosz Wojnar (Polska) 7:5, 4:6, 12-10