Challenger Lima: Pechowe tie breaki Kamila Majchrzaka i Grzegorza Panfila

Kamil Majchrzak i Grzegorz Panfil odpadli w ćwierćfinale turnieju gry podwójnej Challengera w Limie. Polacy po dwóch rozgrywkach tie breakowych przegrali z parą Sergio Galdos / Guido Pella.

Marcin Motyka
Podobnie jak w ubiegłym tygodniu w Challengerze w Guayaquil, Kamil Majchrzak i Grzegorz Panfil zakończyli deblowe zmagania na 1/4 finału. W czwartek, w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Challenger Tour w Limie, Polacy przegrali 6:7(3), 6:7(1) z rozstawionym z numerem trzecim duetem Sergio Galdos / Guido Pella.
Panfil i Majchrzak przez cały mecz dotrzymywali kroku rywalom, ale w decydujących momentach brakowało im szczęścia oraz konsekwencji. Nasi reprezentanci mieli również wielką szansą na zwycięstwo w drugim secie, ale choć prowadzili 5:4 i 6:5 z przewagą przełamania, nie wykorzystali swoich okazji. W ciągu godziny i 25 minut gry Polacy zapisali na swoim koncie trzy asy, popełnili siedem podwójnych błędów serwisowych,  wykorzystali trzy z sześciu break pointów, trzykrotnie zostali przełamani i łącznie zdobyli 70 punktów w całym meczu, o dziewięć mniej od rywali.

Oznaczeni "trójką" Galdos i Pella w walce o finał imprezy Lima Challenger Copa Claro powalczą z Martinem Alundem i Guido Andreozzim. Rozstawieni z numerem drugim Argentyńczycy w półfinale wygrali 7:5, 6:2 z deblem Duilio Beretta / Ricardo Sanchez.

Natomiast Majchrzak i Panfil pozostaną jeszcze w Ameryce Południowej, by grać w turniejach rangi ITF Futures. Ich następnym startem mają być rozpoczynające się 1 grudnia zawody w argentyńskiej Mendozie.

Lima Challenger Copa Claro, Lima (Peru)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 50 tys. dolarów
czwartek, 20 listopada

ćwierćfinał gry podwójnej:

Sergio Galdos (Peru, 3) / Guido Pella (Argentyna, 3) - Kamil Majchrzak (Polska) / Grzegorz Panfil (Polska) 7:6(3), 7:6(1)

Challenger Andria: Premierowy ćwierćfinał Andrieja Kapasia