Tenisowa Liga Mistrzów: Radwańska pokonała Venus i rozpoczęła niesamowitą pogoń

Agnieszka Radwańska pokonała Venus Williams, a Pune Marathas wygrało z Bangalore Raptors w rozgrywanej w Indiach Tenisowej Lidze Mistrzów.

Łukasz Iwanek

We wtorek 18 listopada drużyna Agnieszki Radwańskiej, Pune Marathas, pokonała ekipę Martiny Hingis, Hyderabad Aces. Krakowianka wygrała ze Szwajcarką 6:3, a o zwycięstwie w całym meczu przesądził Marcos Baghdatis, który okazał się lepszy od Michaiła Jużnego. Środa była dniem przerwy w imprezie.

W czwartek Radwańska wygrała z Venus Williams 6:3. Polka rozpoczęła odrabianie strat, bo po grze legend (Thomas Enqvist lepszy od Pata Casha) oraz mikście, w którym krakowianka znów zagrała wspólnie z Baghdatisem, jej drużyna przegrywała 6-12. Pogoń okazała się skuteczna, Cypryjczyk dał Pune Marathas kolejną wygraną. Najpierw zwyciężył w grze podwójnej w parze z Sakethem Mynenim, a następnie pokonał Feliciano Lopeza w dodatkowym tie breaku.
López utrzymał podanie na otwarcie ostatniego seta i wówczas Bangalore Raptors prowadziło 20-18. Baghdatis pięknym lobem zaliczył przełamanie na 3:2 i wyrównał stan meczu na 20-20. Po tym jak utrzymał podanie Pune Marathas po raz pierwszy wyszło na prowadzenie. Cypryjczyk miał dwa break pointy na 5:2, ale López uchronił się przed przełamaniem. W kolejnym gemie Baghdatis oddał podanie i Bangalore Raptors odzyskało prowadzenie. Cypryjczyk miał trzy okazje na 5:4 (23-23), ale Hiszpan wrócił z 15-40 popisując się akcją serwis-wolej i smeczem. W tie breaku górą był Baghdatis, który odrobił stratę mini przełamania i wyrównał wynik na 24-24. O losach meczu zadecydował dodatkowy tie break, w którym López zdobył tylko jeden punkt.

Kolejny mecz drużyny Radwańskiej odbędzie się w niedzielę 23 listopada. Jej rywalem ponownie będzie Bangalore Raptors, ale tym razem mecz odbędzie się w Pune.

Program meczu Pune Marathas - Bangalore Raptors (niedziela 23 listopada, od godz. 13:00 czasu polskiego):

Set 1.: Pat Cash - Thomas Enqvist
Set 2.: Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska - Feliciano López / Venus Williams
Set 3.: Agnieszka Radwańska - Venus Williams
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan
Set 5.: Marcos Bagdatis - Feliciano López

W drugim czwartkowym spotkaniu drużyna Mumbai Tennis Masters pokonała Punjab Marshalls 27-21. Spotkanie odbyło się w Czandigarh, mieście w północnych Indiach, będącego stolicą dwóch sąsiadujących z nim stanów, Pendżabu i Haryana. Tutaj Penjab Marshalls rozgrywa swoje domowe spotkania.

Legendą w drużynie z Pendżabu był Greg Rusedski, ale rozegrał tylko jeden mecz. Finalista US Open 1997 wycofał się z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji stopy. Leander Paes rozegrał trzy sety - rozpoczął od starcia legend, a następnie wystąpił w mikście i deblu. Zdobywca ośmiu wielkoszlemowych tytułów w grze podwójnej pierwsze dwa pojedynki przegrał, górą był w deblu.

Poza Paesem sześć gemów dla Penjab Marshalls zdobyła jeszcze Garbine Muguruza, która pokonała Alize Cornet w tie breaku. Przed ostatnim setem drużyna Mumbai Tennis Masters prowadziła 21-20, ale Tommy Robredo oddał tylko jednego gema Somdevowi Devvarmanowi i jej zwycięstwo stało się jeszcze bardziej okazałe.

Tenisowa Liga Mistrzów to komercyjne rozgrywki, których organizatorem jest były hinduski tenisista Vijay Amritraj. Każdy mecz składa się z pięciu setów (legendy, mikst, singiel kobiet, debel mężczyzn, singiel mężczyzn). Nie ma gry na przewagi (przy 40-40 następuje decydujący punkt). Tie break rozgrywany jest przy stanie 5:5 i jest złożony z dziewięciu punktów, jeśli istnieje taka potrzeba (przy ewentualnym remisie 4-4 kolejny punkt jest rozstrzygający). O wyniku każdego meczu przesądza suma zdobytych gemów. W imprezie uczestniczą drużyny z sześciu hinduskich miast, podzielonych na dwie strefy: Delhi, Mumbaj i Pendżab (strefa północna) oraz Hajdarabad, Bangalore i Pune (strefa południowa).

TENISOWA LIGA MISTRZÓW

Wyniki:

czwartek, 20 listopada

Bangalore Raptors - Pune Marathas 24:25

Set 1.: Thomas Enqvist - Pat Cash 6:3
Set 2.: Feliciano López / Venus Williams - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:3
Set 3.: Venus Williams - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 4:6

Set 1.: Mark Philippoussis - Pat Cash 6:3
Set 2.: Michaił Jużny / Martina Hingis - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:5
Set 3.: Martina Hingis - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 5:6

Set 3.: Martina Hingis - Venus Williams 6:3
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan 6:3
Set 5.: Michaił Jużny - Feliciano López 4:8