Tenisowa Liga Mistrzów: Radwańska lepsza od Hingis, zwycięstwo drużyny z Pune

Agnieszka Radwańska pokonała Martinę Hingis. Drużyna krakowianki, Pune Marathas, okazała się lepsza od Hyderabad Aces w rozgrywanej w Indiach Tenisowej Lidze Mistrzów.

Łukasz Iwanek
W poniedziałek rozpoczęła się w Indiach Tenisowa Liga Mistrzów, która jest komercyjnym przedsięwzięciem. Każdy mecz składa się z pięciu setów - w pierwszym udział biorą legendy, drugi to gra mieszana, trzeci to singiel kobiet, czwarty to debel mężczyzn i piąty to singiel mężczyzn. Tie break, przy stanie 5:5, grany jest do dziewięciu punktów (przy ewentualnym 4-4 kolejna piłka rozstrzyga losy pojedynku). Poza tym nie ma gry na przewagi, przy stanie 40-40 rozgrywany jest decydujący punkt. O wyniku każdego meczu przesądza suma zdobytych gemów. W imprezie biorą udział drużyny z sześciu miast w Indiach (Pendżab, Bangalore, Hajdarabad, Delhi, Mumbaj i Pune).
We wtorek do gry przystąpiła drużyna Pune Marathas, w której składzie jest Agnieszka Radwańska, najwyżej klasyfikowana uczestniczka turnieju. Krakowianka pokonała Martinę Hingis, a wspólnie z Marcosem Baghdatisem przegrała ze Szwajcarką i Michaiłem Jużnym po tie breaku. Przed ostatnim pojedynkiem, w którym zmierzyli się Cypryjczyk i Rosjanin, był remis 20-20. Baghdatis pokonał Jużnego po tie breaku i ostatecznie ekipa z Pune wygrała w Hajdarabadzie z Hyderabad Aces 26-25.

W drugim wtorkowym meczu drużyna Delhi Dream, z Jeleną Janković i Kevinem Andersonem, wygrała 27-19 z Mumbai Tennis Masters. W składzie tej drugiej ekipy była Alize Cornet, która okazała się lepsza od Serbki i wygrała jedynego seta dla swojej ekipy. Cały mecz był rozstrzygnięty już po czterech setach. Wtedy wynik brzmiał 21-13 dla Delhi Dream.

W czwartek Radwańska będzie miała okazję zagrać z Venus Williams, która jest gwiazdą drużyny Bangalore Raptors.

Program meczu Bangalore Raptors - Pune Marathas (czwartek 20 listopada, od godz. 13:00 czasu polskiego):

Set 1.: Thomas Enqvist - Pat Cash
Set 2.: Feliciano López / Venus Williams - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska
Set 3.: Venus Williams - Agnieszka Radwańska
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni
Set 5.: Feliciano López - Marcos Bagdatis

Środa to dzień przerwy w Tenisowej Lidze Mistrzów, której organizatorem jest Vijay Amritraj, były hinduski tenisista, najwyżej klasyfikowany na 16. pozycji w rankingu ATP. Jest on ćwierćfinalistą Wimbledonu 1973 i 1981 oraz US Open 1973 i 1974 w singlu. W deblu, wspólnie z bratem Anandem Amritrajem dotarł do półfinału Wimbledonu w sezonie 1976. Wspólnie z drużyną Indii Vijay grał w finale Pucharu Davisa w 1974 i 1987 roku.

TENISOWA LIGA MISTRZÓW

Wyniki:

wtorek, 18 listopada

Hyderabad Aces - Pune Marathas 25:26

Set 1.: Mark Philippoussis - Pat Cash 6:3
Set 2.: Michaił Jużny / Martina Hingis - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:5
Set 3.: Martina Hingis - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 5:6

Set 3.: Martina Hingis - Venus Williams 6:3
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan 6:3
Set 5.: Michaił Jużny - Feliciano López 4:8