Challenger Genewa: Michał Przysiężny awansował do ćwierćfinału

Michał Przysiężny pokonał Tatsumę Ito w II rundzie halowego turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach twardych w Genewie.

Michał Pochopień
W środę Michał Przysiężny przystąpił do meczu II rundy turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego w szwajcarskiej Genewie. Przeciwnikiem głogowianina był Tatsuma Ito, rozstawiony w tej imprezie z "czwórką". Polak i Japończyk w tym sezonie mieli już okazje spotkać się na korcie. W III rundzie eliminacji do US Open po dwóch setach okazał się Itō. Nad Jeziorem Genewskim obaj tenisiści wygrali po jednym meczu. Popularny Ołówek pokonał Yanna Martiego, a Itō był górą w pojedynku z Yoshihito Nishioka.
Na początku pierwszej partii inicjatywę przejął Przysiężny, który nie przypominał tenisisty sprzed dwóch dni. Polak świetnie poruszał się po korcie, wywierał na przeciwniku dużą presję, dzięki czemu już w czwartym gemie zdobył przewagę przełamania po świetnym bekhendowym returnie po linii. Następnie 30-latek poszedł za ciosem i po pewnym wygraniu własnego podania po raz kolejny przełamał Japończyka.

Po 24 minutach gry Polak zapisał na swoje konto inaugurującą odsłonę. Przysiężny w tym secie posłał cztery asy i wygrał osiem z dziewięciu punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

W drugim secie głogowianin nie musiał długo czekać na swoją szansę. Przy stanie 1:1 Polak wypracował sobie break pointa, którego wyegzekwował w świetnym stylu. Itō będący pod siatką został minięty za pomocą bekhendu po linii.

W kolejnym gemie serwisowym tenisisty z Japonii Przysiężny wypracował sobie trzy break pointy. Przy pierwszym z nich podwójny błąd popełnił Itō i na tablicy wyników widniał wynik 4:1 dla reprezentanta Polski.

Następnie w grę Przysiężnego wdarło się rozluźnienie, co mogło się bardzo źle skończyć. Od stanu 1:5 Itō wygrał trzy gemy z rzędu i przy serwisie głogowianina miał dwie szansy na wyrównanie. Wówczas Japończyk przegrał te wymiany, a następnie Polak przypieczętował swoje zwycięstwo.

Kluczem do wygranej Polaka był jego serwis. Przysiężny posłał na stronę rywala siedem asów i wygrał 78 proc. akcji rozgrywanych po pierwszym podaniu. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem głogowianina będzie w piątek Rumun Victor Hanescu, który w II rundzie pokonał Serba Filipa Krajinovicia 4:6, 7:6(3), 7:6(2).