ATP Paryż: Zwycięstwo Stana Wawrinki, trudna przeprawa Davida Ferrera

Stan Wawrinka pokonał Dominika Thiema w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. Do 1/8 finału awansował również David Ferrer, który w trzech setach wygrał z Davidem Goffinem.

Michał Pochopień

Rozstawiony z "trójką" w Paryżu Stan Wawrinka pokonał młodszego od siebie o osiem lat Dominika Thiema 6:4, 7:6(6). W drugiej partii Austriak nie wykorzystał w tie breaku setbola. Szwajcar zrewanżował się Thiemowi za tegoroczną porażkę w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie.

- Zacząłem ten turniej całkiem dobrze, czego zwykle nie robię, gdyż potrzebuję czasu na wejście w rytm. Dziś od samego początku grałem bardzo solidnie - ocenił Szwajcar, który przerwał serię czterech porażek z rzędu. Kolejnym rywalem Wawrinki będzie rozstawiony z  numerem 14. Kevin Anderson.
Do 1/8 finału awansował David Ferrer, który nadal nie może być pewny udziału w Finałach ATP World Tour. W środę Hiszpan pokonał będącego na fali Davida Goffina. Mieszkaniec Walencji do osiągnięcia wygranej potrzebował trzech setów, w ciągu których popełnił cztery podwójne błędy i nie posłał ani jednego asa serwisowego. Ferrer wygrał 35 z 48 punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Milos Raonić pokonał w środę Jacka Socka 6:3, 5:7, 7:6(4). Starcie kanadyjsko-amerykańskie trwało ponad dwie godziny, a obaj tenisiści uzyskali w nim po jednym przełamaniu. Oznaczony numerem siódmym Raonić zaserwował 19 asów, a reprezentant USA, który musiał przebijać się przez eliminacje, miał ich na swoim koncie 17. Reprezentant Kanady nadal nie jest pewny udziału w nadchodzących Finałach ATP World Tour rozgrywanych w Londynie. - Wiem co muszę zrobić, ale kwestia mojego awansu jest zależna od wyników innych tenisistów, więc po prostu skupiam się wyłącznie na swojej grze - podsumował Raonić.

Z turniejem BNP Paribas Masters pożegnał się Richard Gasquet, zeszłoroczny ćwierćfinalista tej imprezy. W meczu II rundy Francuz musiał uznać wyższość Roberto Bautisty, rozstawionego w Paryżu z "11". Była to pierwsza konfrontacja tych tenisistów i trwała zaledwie 71 minut, w ciągu których Hiszpan przełamał Gasqueta trzy razy. Następnym przeciwnikiem zawodnika z Castellón de la Plana będzie Raonić.