WTA Sofia: Carla Suarez wygrała 50. mecz w sezonie, Pennetta rozbiła Cornet

Flavia Pennetta pokonała Alize Cornet w meczu Grupy Serdika w turnieju WTA w Sofii. Carla Suarez rozbiła Andreę Petković.

Łukasz Iwanek
Flavia Pennetta (WTA 15), która w marcu w Indian Wells zdobyła największy tytuł w karierze, w Sofii gra dzięki dzikiej karcie. Włoszka zastąpiła Jelenę Janković, która zrezygnowała z występu w stolicy Bułgarii z powodu kontuzji pleców. We wtorek Pennetta pokonała 6:1, 6:2 Alize Cornet (WTA 20) i podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Francuzką.
W maratońskim gemie otwarcia (18 piłek) Pennetta zaliczyła przełamanie pięknym dropszotem. W trzecim i siódmym gemie Cornet oddała podanie, za każdym razem podwójnym błędem, i I set dobiegł końca. W czwartym gemie II partii Francuzka odparła dwa break pointy (kros forhendowy, smecz). Od 15-40 zdobyła cztery punkty, popisując się po drodze bajecznym dropszotem i wyrównała na 2:2. Pennetta zaliczyła przełamanie na 4:2, sprytnym lobem wymuszając błąd na rywalce. Mecz Włoszka zakończyła w ósmym gemie efektownym returnem.

W trwającym 71 minut spotkaniu Cornet popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła zaledwie sześć z 19 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Pennetta pierwszym serwisem trafiła tylko 14 razy na 36 prób, ale straciła przy nim zaledwie jeden punkt. W sumie w swoich gemach serwisowych zgarnęła 29 z 36 punktów.

Było to jedyne tego dnia rozegrane spotkanie grupy Serdika. Poza tym odbyły się dwa mecze grupy Sredets. Dominika Cibulkova (WTA 12) wróciła z 1:4 w II secie i pokonała 6:3, 7:6(6) Cwetanę Pironkową (WTA 41). W ciągu jednej godziny i 51 minut gry Słowaczka zrobiła dziewięć podwójnych błędów i nie miała ani jednego asa. Wykorzystała jednak sześć z 11 break pointów oraz zdobyła 20 z 26 punktów przy drugim podaniu rywalki. W tie breaku Pironkowa obroniła pięć piłek meczowych przy 1-6, ale dwa kolejne punkty padły łupem Cibulkovej. Bilans meczów Bułgarki w turnieju w Sofii to teraz 1-7.

Carla Suarez (WTA 18) wygrała 6:0, 6:4 z Andreą Petković (WTA 17). W trwającym 81 minut spotkaniu Hiszpanka zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała sześć z 14 break pointów. W ten sposób wyrównała na 2-2 stan meczów z Niemką. 26-latka z Barcelony została trzecią zawodniczką, która w tym roku wygrała 50 spotkań (bilans 50-23). Pozostałe to Ana Ivanović (58) i Serena Williams (52).

Do piątku w "małych" Mistrzostwach WTA w Sofii rozgrywane będą mecze grupowe. W sobotę odbędą się półfinały, a w niedzielę finał. To ostatnia edycja turnieju, którego pula nagród wynosi 750 tys. dolarów. W przyszłym sezonie zastąpi go nowa impreza o nazwie WTA Elite Trophy (pula nagród 2,15 mln dolarów). Jej gospodarzem będzie Zhuhai (Chiny).

Garanti Koza WTA Tournament of Champions, Sofia (Bułgaria)

4 Garbiñe Muguruza (Hiszpania, 7) 0 0 0 0

Grupa Sredets: Dominika Cibulková (Słowacja, 2) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 8/WC) 6:3, 7:6(6) Carla Suárez (Hiszpania, 5) - Andrea Petković (Niemcy, 4) 6:0, 6:4

1 Carla Suárez (Hiszpania, 5) 1 1 100 75
2 Dominika Cibulková (Słowacja, 2) 1 1 100 59,09
3 Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 8/WC) 1 0 0 40,91
4 Andrea Petković (Niemcy, 4) 1 0 0 25

* bezpośredni mecz, procent wygranych setów w turnieju, a potem procent wygranych gemów decyduje o kolejności w przypadku równej liczby zwycięstw i rozegranych meczów.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)