ITF Poitiers: Hlavackova i Hradecka za mocne dla Piter i Zaniewskiej w finale

Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska nie wygrały halowego turnieju ITF rozgrywanego na kortach twardych w Poitiers. W niedzielnym finale lepsze od nich okazały się dwukrotne mistrzynie wielkoszlemowe.

Rafał Smoliński
Lucie Hradecka i Andrea Hlavackova triumfowały razem na kortach Rolanda Garrosa (2011) i US Open (2013), ale w zeszłym roku postanowiły zakończyć współpracę. We Francji tenisistki naszych południowych sąsiadów znów jednak połączyły swoje siły, by przygotowywać się do finałowego starcia z Niemcami w ramach rozgrywek o Puchar Federacji.
W Poitiers oznaczone "jedynką" Czeszki bez większych problemów zameldowały się w finale. Seta nie straciły również Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska, które były w niedzielę ich rywalkami. Premierowa partia szybko padła łupem Hlaváčkovej i Hradeckiej, które od stanu po 1 wygrały pięć gemów z rzędu.Na początku drugiego seta Czeszki uzyskały przełamanie i wydawało się, że pewnie zwieńczą cały mecz. W 10. gemie podawały po końcowe zwycięstwo i wówczas kapitalnym returnem popisała się Piter, która wyrównała na po 5. Radość nie trwała jednak długo, bowiem dwa kolejne gemy zapisały na swoje konto reprezentantki naszych południowych sąsiadów i to one zwyciężyły 6:1, 7:5.

Za finał turnieju w Poitiers Piter i Zaniewska otrzymają po 85 punktów do rankingu deblowego, zaś Hlaváčková i Hradecká po 140. Wcześniej 23-latka z Poznania odpadła w I rundzie singla, po porażce ze Słowaczką Anną Schmiedlovą.

Piter uda się teraz do Nantes, gdzie weźmie udział w kolejnej halowej imprezie rangi ITF (pula nagród 50 tys. dolarów). W I rundzie przeciwniczką naszej zawodniczki będzie grająca z dziką kartą Francuzka Virginie Razzano.

Internationaux Féminins de la Vienne, Poitiers (Francja)
ITF Women's Circuit, kort twardy w hali, 100 tys. dolarów
niedziela, 26 października

finał gry podwójnej:

Andrea Hlaváčková (Czechy, 1) / Lucie Hradecká (Czechy, 1) - Katarzyna Piter (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) 6:1, 7:5

WTA Challenger Ningbo: Linette i Kania wystąpią w grze pojedynczej i podwójnej