ATP Walencja: Andy Murray i David Ferrer awansowali do ćwierćfinału

David Ferrer w II rundzie turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach twardych w Walencji pokonał Fernando Verdasco. Do ćwierćfinału awansował również Andy Murray.

Michał Pochopień

Trzykrotny triumfator turnieju w Walencji awansował do ćwierćfinału. W czwartek David Ferrer pokonał swojego rodaka Fernando Verdasco. Tym samym tenisista rozstawiony z numerem pierwszym osiągnął 11. zwycięstwo nad swoim rodakiem.

O losach pierwszej partii zdecydował jeden break point, którego wykorzystał Ferrer. W kolejnej odsłonie starszy z reprezentantów Hiszpanii całkowicie przejął inicjatywę na korcie i przełamał rywala dwukrotnie. 32-latek z Walencji potrzebował do rozstrzygnięcia tego meczu na swoją korzyść 67 minut, w ciągu których nie dał rodakowi żadnej szansy na przełamanie.
- Pierwszy set był bardzo ważny. Grałem dobrze w pierwszych gemach, w których Verdasco prezentował dobry tenis. Nie było łatwo mu się przeciwstawić. Byłem solidny w drugiej partii i wykorzystałem swoje szansę - ocenił Ferrer. Kolejnym przeciwnikiem tenisisty rozstawionego z "jedynką" będzie Thomaz Bellucci, który do 1/4 finału awansował bez gry. Jego rywal Roberto Bautista poddał mecz z powodu dokuczających mu dolegliwości.

Do ćwierćfinału awansował również Andy Murray, który okazał się lepszy od Fabio Fogniniego. Szkot pokonał Włocha 6:2, 6:4 w 72 minuty. Rozstawiony z Walencji z numerem trzecim 27-latek wygrał 23 z 25 piłek rozgrywanych po trafionym pierwszym podaniu. Murray nie przegrał sześciu ostatnich spotkań rozgrywanych na kortach halowych. Kolejnym rywalem reprezentanta Wielkiej Brytanii będzie Kevin Anderson, który podobnie jak Bellucci do 1/4 awansował bez konieczności wychodzenia na kort z powodu wycofania się Martina Klizana.

W jedynej czwartkowej konfrontacji, do rozstrzygnięcia której potrzebne były trzy sety, Jeremy Chardy pokonał Ołeksandra Dołgopołowa. Francuz podniósł się po przegranej pierwszej partii i po dwóch godzinach i czterech minutach mógł świętować awans do ćwierćfinału, w którym jego rywalem będzie reprezentant Hiszpanii Pablo Carreno.

W czwartek swój mecz wygrał pogromca Tomasa Berdycha, Pablo Andujar, który był górą w starciu z Dusanem Lajoviciem. Hiszpan po raz drugi w karierze zwyciężył z Serbem. Andújar w tym sezonie osiągnął już szósty ćwierćfinał w turniejach głównego cyklu.

Pablo Andújar (Hiszpania) - Dušan Lajović (Serbia) 6:3, 6:2

Kapitan reprezentacji Hiszpanii w Pucharze Davisa: Nie będę przepraszać za to, że jestem kobietą