Wiemy, co musi się stać, by Agnieszka Radwańska zagrała w półfinale Mistrzostw WTA

Po czwartkowych spotkaniach sytuacja w Grupie Białej skomplikowała się. Szanse na awans do półfinału Mistrzostw WTA zachowały wszystkie tenisistki, dlatego rozstrzygające okażą się piątkowe mecze.

Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska we wtorek w dwóch setach ograła Petrę Kvitovą, ale w czwartek uległa w takim samym stosunku Karolinie Woźniackiej. W piątek krakowiankę czeka starcie z Marią Szarapową i aby mieć pewny awans do półfinału (bez oglądania się na rywalki), nasza reprezentantka musi pokonać Rosjankę 2-0. Jeśli w drugim meczu Kvitová zwycięży Woźniacką, to wówczas Polka zajmie w Grupie Białej pierwsze miejsce.
Radwańska awansuje do półfinału z drugiego miejsca, jeśli wygra swoje piątkowe spotkanie z Szarapową, a Woźniacka okaże się lepsza od Kvitovej. Polka przejdzie także do następnej fazy, gdy przegra z Rosjanką 1-2, a Dunka ogra Czeszkę.Możliwe scenariusze w Grupie Białej:

Kvitova w dwóch Kvitova w trzech Woźniacka w dwóch Woźniacka w trzech
Szarapowa w dwóch Kvitova i Woźniacka Kvitova i Woźniacka Woźniacka i Szarapowa Woźniacka i Kvitova
Szarapowa w trzech Kvitova i Woźniacka Kvitova i Woźniacka Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska
Radwańska w dwóch Radwańska i Kvitova Radwańska i Woźniacka Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska
Radwańska w trzech Kvitova i Woźniacka Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska

Do ciekawej sytuacji dojdzie, jeśli Kvitová pokona Woźniacką 2-0, a Radwańska w trzech setach ogra Szarapową. Wówczas o pierwszym miejscu zadecyduje procent wygranych setów (zajmie je Czeszka), a druga pozycja zostanie rozstrzygnięta na podstawie bezpośredniego pojedynku Polki i Dunki. Ten wygrała w czwartek tenisistka z Odense, dlatego też to ona awansuje dalej.

Mistrzostwa WTA: Karolina Woźniacka zbyt regularna, przegrana Agnieszki Radwańskiej

Czy Agnieszka Radwańska zagra w półfinale Mistrzostw WTA?