Mistrzostwa WTA: Agnieszka Radwańska zainauguruje piątkową serię gier

Agnieszka Radwańska i Maria Szarapowa w piątek zmierzą się w Mistrzostwach WTA. Tego dnia odbędą się również pojedynki Petry Kvitovej z Karoliną Woźniacką oraz Simony Halep z Aną Ivanović.

W czwartek zarówno Agnieszka Radwańska, jak i Maria Szarapowa musiały uznać wyższość swoich rywalek. Polka po wyrównanym spotkaniu uległa Karolinie Woźniackiej, a Rosjanka zdecydowanie przegrała z Petrą Kvitovą. W piątek wygrywając w bezpośrednim pojedynku obie tenisistki będą miały szansę na poprawienie samopoczucia po czwartkowych porażkach. [ad=rectangle] Będzie to 13. konfrontacja tych zawodniczek i druga w Mistrzostwach WTA. Pierwsza miała miejsce w 2012 roku w Stambule, gdzie po trzech zaciętych setach górą była reprezentantka Rosji. W tym sezonie Radwańska i Szarapowa zmierzyły się dwukrotnie na kortach ziemnych i w obu meczach pewne zwycięstwo odniosła druga obecnie rakieta świata.

Po zakończeniu pierwszego starcia zaplanowanego na piątek, na korcie pojawią się Woźniacka i Kvitová. Czeszka wygrała pięć z dziewięciu ich wcześniejszych spotkań i jedyne, które miało miejsce podczas Mistrzostw WTA.

W piątek do gry przystąpią również tenisistki z Grupy Czerwonej. Nie wcześniej niż o godz. 13:30 czasu polskiego na korcie centralnym pojawią się Simona Halep i Ana Ivanović. W dotychczasowych starciach tych tenisistek obie wygrały po dwa mecze.

Jako ostatni zostanie w piątek rozegrany czwarty ćwierćfinał gry podwójnej, w którym rozstawione z "jedynką" Sara Errani i Roberta Vinci zmierzą się z Kvetą Peschke i Katariną Srebotnik.

Plan gier 5. dnia Mistrzostw WTA 2014:

od godz. 7:30 czasu polskiego Maria Szarapowa (Rosja, 2) - Agnieszka Radwańska (Polska, 6) Petra Kvitová (Czechy, 3) - Karolina Woźniacka (Dania, 8)

nie przed godz. 13:30 czasu polskiego Simona Halep (Rumunia, 4) - Ana Ivanović (Serbia, 7) Sara Errani (Włochy, 1) / Roberta Vinci (Włochy, 1) - Květa Peschke (Czechy) / Katarina Srebotnik (Słowenia)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty