ATP Bazylea: Marcin Matkowski i Leander Paes słabsi od Vaska Pospisila i Nenada Zimonjicia

Marcin Matkowski i Leander Paes po super tie breaku przegrali z rozstawionymi z numerem drugim Vaskiem Pospisilem i Nenadem Zimonjiciem w ćwierćfinale gry deblowej turnieju ATP w Bazylei.

Leander Paes i Nenad Zimonjić przez pewien czas byli partnerami deblowymi i wspólnie zdobyli nawet jeden tytuł długiego cyklu, w 2005 roku wygrywając turniej w Barcelonie. W środę, w Bazylei, stanęli po przeciwnych stronach siatki. Po wyrównanym pojedynku Hindus i Marcin Matkowski okazali się słabsi od Serba i partnerującego mu Vaska Pospisila, przegrywając 7:6(8), 5:7, 4-10. [ad=rectangle] Pierwszą partię Matkowski i Paes wygrali w dramatycznych okolicznościach, 10-8 w tie breaku, broniąc czterech piłek setowych i od stanu 7-8 zdobywając trzy punkty z rzędu. W drugiej odsłonie polsko-hinduska para wyszła na prowadzenie 3:1 z przełamaniem, lecz Pospisil i Zimonjić odrobili stratę, wygrywając tego seta 7:5.

O losach zwycięstwo musiał decydować super tie break. Po wyrównanym początku decydującej rozgrywki inicjatywę na korcie przejęli Pospisil i Zimonjić. Rozstawiona z numerem drugim kanadyjsko-serbska para od stanu 3-4 nie przegrała ani jednego punktu, kończąc spotkanie zwycięsko.

W ciągu godziny i 40 minut gry Polak i Hindus zapisali na swoim koncie jednego asa (rywale dziesięć), dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali jednego z dwóch break pointów i łącznie zdobyli 77 punktów, przy 93 Kanadyjczyka i Serba.

Półfinałowymi przeciwnikami Pospisila i Zimonjicia będą Dominic Inglot i Florin Mergea bądź pogromcy z I rundy Łukasza Kubota i Roberta Lindstedta, duet Santiago González / Lukas Rosol.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,458 mln dolarów środa, 22 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Vasek Pospisil (Kanada, 2) / Nenad Zimonjić (Serbia, 2) - Marcin Matkowski (Polska) / Leander Paes (Indie) 6:7(8), 7:5, 10-4