Mistrzostwa WTA: Halep i Williams walczą o półfinał, Ivanović i Bouchard o pozostanie w grze

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Simona Halep
East News / / Simona Halep

Simona Halep lub Serena Williams może już w środę awansować do półfinału Mistrzostw WTA. W drugim meczu o pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Turnieju Mistrzyń powalczą Eugenie Bouchard i Ana Ivanović.

W środę zainaugurowany zostanie turniej gry podwójnej. W tegorocznych Mistrzostwach WTA wystąpi aż osiem par, a jako pierwsze swoje spotkanie ćwierćfinałowe rozegrają zeszłoroczne finalistki, Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina. Ich przeciwniczkami będą Ałła Kudriawcewa i Anastazja Rodionowa, które do kończącego sezon Masters zakwalifikowały się jako ostatnie.

Po godz. 10:00 odbędzie się pierwszy mecz singlowy środowej serii gier, w którym zmierzą się dwie najlepsze obecnie zawodniczki Grupy Czerwonej. Zarówno Serena Williams, jak Simona Halep w dwóch setach wygrały swoje poniedziałkowe pojedynki. Liderka rankingu WTA pokonała Anę Ivanović 6:4, 6:4, dzięki czemu przedłużyła do 16 liczbę wygranych z rzędu pojedynków w Mistrzostwach WTA. [ad=rectangle] - Byłam zadowolona z własnego serwisu. Ana potrafi bardzo agresywnie returnować, dlatego starałam się jak najmocniej uderzyć piłkę przy drugim podaniu. Nie wdawałam się w dłuższe wymiany, ponieważ ona jest w stanie skarcić rywalkę winnerem. Na początku popełniłam kilka podwójnych błędów, ale później nie miałam z tym większych problemów - powiedziała w poniedziałek Williams.

Jeszcze bardziej imponująco rozpoczęła turniej Halep. Rumunka w swoim debiucie w kobiecym Masters w pełni wykorzystała fatalną postawę Eugenie Bouchard i pokonała Kanadyjkę 6:2, 6:3. - Uważam, ze dobrze przygotowałam się do tego meczu, jak i całego turnieju. Z biegiem czasu czułam się coraz pewniej na korcie, zwłaszcza iż mogłam grać swój tenis. Byłam agresywna i walczyłam o każdy punkt - wyznała po pierwszym pojedynku tenisistka z Konstancy.

W środę przed Halep trudne zadanie, pojedynek z Williams, z którą przegrała wszystkie trzy wcześniejsze starcia. Jedynego seta Rumunka zabrała Amerykance podczas wielkoszlemowego Wimbledonu 2011. Z kolei dwa lata później, w Rzymie oraz w Cincinnati, Halep stać już było tylko na kilka gemów. Pojedynek ten może być bardzo ważny dla układu tabeli Grupy Czerwonej, a jego zwyciężczyni może już w środę wywalczyć awans do półfinału.

Bilans spotkań pomiędzy Sereną Williams a Simoną Halep (główny cykl):

Rok Turniej Etap Zwyciężczyni Wynik
2011WimbledonII rundaWilliams3:6, 6:2, 6:1
2013RzympółfinałWilliams6:3, 6:0
2013CincinnatićwierćfinałWilliams6:0, 6:4

O tym, czy zwyciężczyni meczu pomiędzy Williams a Halep awansuje do półfinału już w środę, zadecyduje pojedynek Bouchard z Ivanović. 20-letnia Kanadyjka będzie chciała zapomnieć o fatalnym występie w spotkaniu z Halep, w którym ogromna liczba błędów własnych pozbawiła ją szans na korzystny wynik.

- Zawsze staram się mocno uderzać piłkę, ale dziś zdecydowanie zabrakło mi regularności. Nie przystąpiłam do tego pojedynku w pełnym rytmie meczowym, ale sądzę, że mogę jeszcze to nadrobić. Przede mną kolejne spotkanie, więc nawet po takiej porażce są jakieś pozytywy - powiedziała w poniedziałek Bouchard.

Porażki, w starciu z Williams, doznała także Ivanović. Była liderka rankingu WTA bardzo dzielnie walczyła z Amerykanką, ale po meczu nie ukrywała, że jest zawiedziona tym, iż nie wykorzystała swoich szans. - W ostatnim gemie serwisowym każdego z setów popełniłam kilka prostych błędów. Miałam break pointa przy stanie po 4 w premierowej odsłonie, ale go nie wykorzystałam, co podziałało na mnie negatywnie. Sądzę, że wypracowałam dziś sporo szans na przełamanie, ale serwis naprawdę zrobił dużą różnicę - stwierdziła po pierwszym meczu Ivanović.

Serbka i Kanadyjka powalczą zatem w środę o pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Mistrzostw WTA. Obie panie dwukrotnie mierzyły się ze sobą na zawodowych (za każdym razem w Wielkim Szlemie) i za każdym razem górą była Bouchard. Reprezentantka Kraju Klonowego Liścia pokonała Ivanović w II rundzie Wimbledonu 2013 oraz w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open, w którym powróciła ze stanu 0-1 w setach.

Bilans spotkań pomiędzy Eugenie Bouchard a Aną Ivanović (główny cykl):

2013WimbledonII rundaBouchard6:3, 6:3
2014Australian OpenćwierćfinałBouchard5:7, 7:5, 6:2

Williams i Halep staną w środę przed szansą na awans do półfinału Mistrzostw WTA. Oto możliwe scenariusze: 1) Jeśli Williams pokona Halep, a Ivanović zwycięży Bouchard, to Amerykanka już w środę awansuje do półfinału. 2) Jeśli Williams pokona Halep 2-0 w setach, a Bouchard zwycięży Ivanović 2-1 w setach, to Amerykanka już w środę awansuje do półfinału. 3) Jeśli Halep pokona Williams, a Bouchard zwycięży Ivanović, to Rumunka już w środę awansuje do półfinału. 4) Jeśli Halep pokona Williams 2-0 w setach, a Ivanović zwycięży Bouchard 2-1 w setach, to Rumunka już w środę awansuje do półfinału.

Po zakończeniu gier singlowych odbędzie się jeszcze drugi ćwierćfinał turnieju debla. Rozstawione z "dwójką" Shuai Peng i Hsieh Su-Wei, które przed rokiem triumfowały w Mistrzostwach WTA rozgrywanych w Stambule, zmierzą się z debiutującymi w Turnieju Mistrzyń Hiszpankami, Garbine Muguruzą i Carla Suarez. Na sam koniec organizatorzy singapurskiej imprezy zaplanowali mecz legend z udziałem pary Tracy Austin i Marion Bartoli oraz duetu Iva Majoli i Martina Navratilova.

Plan gier 3. dnia Mistrzostw WTA 2014:

od godz. 7:30 czasu polskiego Jekaterina Makarowa (Rosja, 4) / Jelena Wiesnina (Rosja, 4) - Ałła Kudriawcewa (Rosja) / Anastazja Rodionowa (Australia)

nie przed godz. 10:00 czasu polskiego Serena Williams (USA, 1) - Simona Halep (Rumunia, 4)

nie przed godz. 13:30 czasu polskiego Eugenie Bouchard (Kanada, 5) - Ana Ivanović (Serbia, 7) Shuai Peng (Chiny, 2) / Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) - Garbiñe Muguruza (Hiszpania) / Carla Suárez (Hiszpania) Mecz legend: Tracy Austin / Marion Bartoli - Iva Majoli / Martina Navrátilová

Wyniki i tabele Mistrzostw WTA

Uczestniczki Mistrzostw WTA: Serena Williams Uczestniczki Mistrzostw WTA: Maria Szarapowa Uczestniczki Mistrzostw WTA: Petra Kvitova Uczestniczki Mistrzostw WTA: Simona Halep Uczestniczki Mistrzostw WTA: Eugenie Bouchard Uczestniczki Mistrzostw WTA: Agnieszka Radwańska Uczestniczki Mistrzostw WTA: Ana Ivanović Uczestniczki Mistrzostw WTA: Karolina Woźniacka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Jakim wynikiem zakończy się mecz Sereny Williams z Simoną Halep?
2-0 w setach dla Williams
2-1 w setach dla Williams
2-0 w setach dla Halep
2-1 w setach dla Halep