ATP Walencja: Robredo wyeliminował Isnera, Dołgopołow pogrążył Simona

Tommy Robredo pokonał Johna Isnera w I rundzie turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach halowych w Walencji. Z hiszpańską imprezą pożegnał się Gilles Simon.

Michał Pochopień

We wtorek z turnieju w Walencji odpadł John Isner. Tenisista rozstawiony z "piątką" musiał uznać wyższość reprezentanta Hiszpanii Tommy'ego Robredo. W pierwszej odsłonie o zwycięstwie zadecydował tie break, a w drugim secie Robredo zdobył jedyne przełamanie w meczu, które wystarczyło do osiągnięcia końcowego triumfu. 32-latek urodzony w Hostalric wygrał 43 z 47 punktów rozgrywanych po trafionym pierwszym podaniu.

Na I rundzie zakończyły się zmagania turniejowej "ósemki". Gilles Simon został skutecznie wypunktowany przez Ołeksandra Dołgopołowa. Francusko-ukraińska konfrontacja trwała zaledwie 66 minut, w ciągu których Simon wygrał jedynie trzy gemy.
W II rundzie swojego rodaka będzie mógł pomścić Jeremy Chardy, który w następnym meczu zmierzy się z Dołgopołowem. We wtorek 27-latek mieszkający w Liège w 46 minut rozprawił się z kwalifikantem Malekiem Jazirim. Francuz wygrał 94 proc. akcji rozgrywanych po jego pierwszym serwisie.

Po pokonaniu Norberta Gombosa do 1/8 finału awansował Feliciano Lopez, rozstawiony w turnieju Valencia Open 500 z numerem czwartym. Następnym przeciwnikiem reprezentanta Hiszpanii będzie jego rodak Pablo Carreno.

Z ośmiu spotkań rozgrywanych we wtorek tylko jedno z nich potrzebowało rozstrzygnięcia w postaci rozegrania trzeciej partii. Górą z tej konfrontacji wyszedł Fernando Verdasco, który pokonał Leonardo Mayera 6:4, 3:6, 6:4. W pojedynku trwającym prawie dwie godziny mieszkaniec Madrytu posłał siedem asów na stronę rywala.

Pierwsze zwycięstwo od dwóch miesięcy odniósł Fabio Fognini. Włoch przerwał serię sześciu porażek z rzędu i pokonał Alberta Ramosa 6:4, 6:2. 19. tenisista świata przełamał rywala trzykrotnie, a sam nie musiał bronić żadnego break pointa.