ATP Walencja: Krecz Granollersa. Lu, Carreno i Klizan wygrali na inaugurację

W poniedziałek do II rundy turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach halowych w Walencji awansowali Yen-Hsun Lu, Pablo Carreno i Martin Klizan.

Michał Pochopień
W meczu otwarcia turnieju głównego w Walencji porażkę poniósł reprezentant gospodarzy Guillermo Garcia-Lopez, który musiał uznać wyższość Yen-Hsun Lu. Tajwańczyk bezsprzecznie dominował na korcie, czego efektem było pewne zwycięstwo 6:3, 6:2. Przez 71 minut konfrontacji Lu nie dał przeciwnikowi ani jednej szansy na przełamanie.
W drugim meczu na korcie centralnym spotkało się dwóch Hiszpanów. Marcel Granollers, zwycięzca turnieju w Walencji z 2011 roku, w starciu z Pablo Carreno przegrał z kontuzją prawej nogi. Przy wyniku 2:6, 1:3 starszy z reprezentantów gospodarzy zadecydował poddać mecz z powodu dokuczającego mu bólu.

Martin Klizan pokonał występującego w Hiszpanii dzięki dzikiej karcie Stefana Kozlova. Dla Amerykanina starcie ze Słowakiem było drugim epizodem w głównym cyklu. Poprzednie miało miejsce w 2013 roku, kiedy 16-latek przegrał w Newport z Michałem Przysiężnym. W poniedziałkowej konfrontacji Kližan wygrał 75 proc. akcji rozgrywanych po jego pierwszym podaniu.

Niespodziewanie już w I rundzie turnieju deblowego odpadli zeszłoroczni triumfatorzy turnieju w Walencji Alexander Peya i Bruno Soares. Tenisiści rozstawieni z "jedynką" ulegli po trzech setach Leonardo Mayerowi i João Sousie.