Challenger Sybin: Grzegorz Panfil o ćwierćfinał z pogromcą turniejowej "jedynki"

Grzegorz Panfil wygrał z Tudorem Suleą w I rundzie Challengera w Sybinie. Dla zabrzanina to pierwszy wygrany mecz w głównej drabince turnieju rangi ATP Challenger Tour poza Polską od listopada.

Marcin Motyka
Grzegorz Panfil nie spoczął na laurach po udanym przejściu przez kwalifikacje Challengera w Sybinie. We wtorkowym meczu I rundy głównej drabinki turnieju Sibiu Open zabrzanin wygrał 7:6(4), 6:4 z rumuńskim posiadaczem dzikiej karty, 1481. rakietą świata, 20-letnim Tudorem Suleą.
W pierwszej partii obaj tenisiści przełamywali się po cztery razy, w 12. gemie Panfil nie wykorzystał czterech piłek setowych i wygraną w tej odsłonie wyszarpał dopiero w tie breaku. Drugi set także był festiwalem obustronnych przełamań, ale o jednego breaka więcej wywalczył nasz reprezentant, co dało mu awans do 1/8 finału. W ciągu dwóch godzin i pięciu minut gry Polak zapisał na swoim koncie jednego asa i dwa podwójne błędy serwisowe (Sulea odpowiednio: dwa i dziesięć), wykorzystał osiem z 17 break pointów, siedmiokrotnie został przełamany i zdobył 99 ze 193 punktów rozegranych w całym meczu.

Przeciwnikiem Panfila w walce o ćwierćfinał Challengera w Sybinie będzie leworęczny Radu Albot, z którym 26-latek z Zabrza wygrał swój ostatni mecz w głównej drabince turnieju rangi ATP Challenger Tour poza Polską - w listopadzie ubiegłego roku w Tiumeniu. We wtorek Mołdawianin pokonał 6:3, 7:6(1) rozstawionego z numerem pierwszym w Sibiu Open Blaza Rolę.