WTA Seul: Pierwszy półfinał Marii Kirilenko w sezonie, awans Karoliny Pliskovej

Maria Kirilenko pokonała Kaię Kanepi w ćwierćfinale turnieju WTA International w Seulu. W półfinale jest też Karolina Pliskova.

Maria Kirilenko (WTA 155) sezon 2014 rozpoczęła dopiero w kwietniu (pauzowała z powodu kontuzji lewego kolana). W Seulu po raz pierwszy w tym roku wygrała dwa mecze z rzędu. Grająca dzięki dzikiej karcie Rosjanka w tym tygodniu odniosła trzy trzysetowe zwycięstwa. W pierwszych dwóch rundach wyeliminowała Donnę Vekić i Klarę Koukalovą, a w ćwierćfinale pokonała 6:7(3), 6:2, 6:3 Kaię Kanepi (WTA 45). W ten sposób moskwianka awansowała do pierwszego półfinału od kwietnia 2013 roku (Monterrey). [ad=rectangle] W trwającym dwie godziny i 21 minut spotkaniu Kanepi zaserwowała dziewięć asów, ale popełniła aż 21 podwójnych błędów. Estonka sześć razy przełamała Rosjankę, a sama podanie oddała 10 razy. Kirilenko miała cztery asy i siedem podwójnych błędów. Dla Kanepi był to czwarty ćwierćfinał w sezonie (po Brisbane, Acapulco i Bastad).

O 13. finał w karierze Kirilenko zmierzy się z Karolíną Plíškovą (WTA 32), która wygrała 6:3, 6:4 z Nicole Gibbs (WTA 101). W I secie Czeszka wróciła ze stanu 1:3. W całym meczu, który trwał 73 minuty, zaserwowała siedem asów i skorzystała z dziewięciu podwójnych błędów rywalki. Przy swoim pierwszym podaniu Plíšková zdobyła 20 z 26 punktów. W sobotę powalczy o czwarty finał w sezonie i drugi w tym miesiącu. W ubiegłym tygodniu w Hongkongu w meczu o tytuł przegrała z Sabiną Lisicką.

Drugą parę półfinałową utworzą dwie Amerykanki Varvara Lepchenko i Christina McHale (WTA 57). Ta pierwsza wyeliminowała Agnieszkę Radwańską, a ta druga prowadziła 6:2, 2:0 z Magdaleną Rybarikovą (WTA 41), gdy Słowaczka skreczowała. W sobotę McHale powalczy o drugi finał w sezonie i zarazem w karierze. W lutym w Acapulco na jej drodze do tytułu stanęła Dominika Cibulkova. W głównym cyklu z Lepchenko wygrała jedno z trzech dotychczasowych meczów.

Kia Korea Open, Seul (Korea Południowa) WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów piątek, 19 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Karolína Plíšková (Czechy, 2) - Nicole Gibbs (USA, Q) 6:3, 6:4 Christina McHale (USA) - Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 4) 6:2, 2:0 i krecz Maria Kirilenko (Rosja, WC) - Kaia Kanepi (Estonia, 6) 6:7(3), 6:2, 6:3

Czy Maria Kirilenko awansuje do finału turnieju w Seulu?