Challenger Trnawa: Andriej Kapaś, Błażej Koniusz i Piotr Gadomski bez półfinału

Andriej Kapaś i Błażej Koniusz oraz Piotr Gadomski i partnerujący mu Marek Michalicka nie awansowali w czwartek do półfinału gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Trnawie.

Rafał Smoliński
Andriej Kapaś i Błażej Koniusz zmierzyli się w czwartek z Romanem Jebavym i Jaroslavem Pospisilem, którzy w turniejowej drabince zostali rozstawieni z czwartym numerem. W premierowej odsłonie Polacy podawali po zwycięstwo, lecz oddali serwis i ich rywale wygrali osiem z dziewięciu kolejnych gemów. Po 69 minutach Czesi zwyciężyli ostatecznie 7:5, 6:1.
Jeszcze więcej emocji było w pojedynku Piotra Gadomskiego i Marka Michalicki z Karolem Beckiem i Igorem Zelenayem. Polsko-czeski duet wygrał drugiego seta po tie breaku, doprowadzając do mistrzowskiego tie breaka. W rozgrywce tej warszawianin i jego partner nie wykorzystali aż pięciu meczboli i po blisko siedmiu kwadransach to Słowacy triumfowali 6:4, 6:7(3), 14-12.

Arimex Challenger Trophy, Trnawa (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
czwartek, 18 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Roman Jebavý (Czechy, 4) / Jaroslav Pospíšil (Czechy, 4) - Andriej Kapaś (Polska) / Błażej Koniusz (Polska) 7:5, 6:1

Karol Beck (Słowacja) / Igor Zelenay (Słowacja) - Piotr Gadomski (Polska) / Marek Michalicka (Czechy) 6:4, 6:7(3), 14-12