ATP Metz: Goffin z Tsongą o ćwierćfinał, zwycięstwa Kohlschreibera i Sousy

David Goffin pokonał Tobiasa Kamke i w ćwierćfinale turnieju ATP w Metz zagra z Jo-Wilfriedem Tsongą. W czwartek zwycięstwa odnieśli też Philipp Kohlschreiber, Joao Sousa i Jan-Lennard Struff.

Marcin Motyka
Jak burza przez dwie premierowe rundy turnieju ATP w Metz przeszedł David Goffin. Rozstawiony z numerem ósmym Belg, dla którego to debiutancki start w Moselle Open, w dwóch meczach stracił łącznie zaledwie osiem gemów, a w czwartek, w pojedynku 1/8 finału, ograł 6:1, 6:3 Tobiasa Kamke. W ciągu 65 minut gry przeciw Niemcowi 23-latek z Liège zapisał na swoim koncie sześć asów serwisowych, po trafionym podaniu przegrał tylko cztery punkty, ani razu nie dał się przełamać, a sam wykorzystał cztery z pięciu break pointów.
Ćwierćfinałowym rywalem Goffina będzie triumfator imprezy w Metz z lat 2011-12, zeszłoroczny finalista i najwyżej rozstawiony tenisista tegorocznej edycji, Jo-Wilfried Tsonga, z którym Belg grał dotychczas dwukrotnie, w obu przypadkach na trawie, i nie zdobył nawet seta. Niemiłą niespodziankę francuskim kibicom sprawił Jeremy Chardy. Francuz, oznaczony "piątką", wygrał w tie breaku pierwszego seta spotkania z Janem-Lennardem Struffem, jednak w dwóch kolejnych okazał się słabszy i to Niemiec awansował dalej, zwyciężając 6:7(5), 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale dojdzie do wewnątrzniemieckiego starcia, bowiem Struff, ubiegłotygodniowy finalista Challengera w Szczecinie, zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem, z którym przegrał przed dwoma miesiącami w Stuttgarcie. W czwartek rozstawiony z numerem trzecim Kohlschreiber wygrał w dwóch setach z Paolo Lorenzim.

Awans do 1/4 finału wywalczył również João Sousa. Portugalczyk, turniejowa "szóstka", wygrał 6:3, 3:6, 7:6(5) ponad dwugodzinne starcie z Igorem Sijslingiem i o półfinał zagra z posiadaczem dzikiej karty, Paulem-Henrim Mathieu.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 426,6 tys. euro
czwartek, 18 września

II runda gry pojedynczej:

Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 3) - Paolo Lorenzi (Włochy) 6:3, 7:5
João Sousa (Portugalia, 6) - Igor Sijsling (Holandia) 6:3, 3:6, 7:6(5)
David Goffin (Belgia, 8) - Tobias Kamke (Niemcy) 6:1, 6:3
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Jérémy Chardy (Francja, 5) 6:7(5), 6:3, 6:4

ATP Metz: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w półfinale, porażka Tomasza Bednarka

Kto zagra w półfinale turnieju ATP w Metz?