ATP Metz: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w półfinale, porażka Tomasza Bednarka

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do półfinału gry podwójnej turnieju ATP w Metz. Nie powiodło się Tomasz Bednarkowi, który grał w parze z Andre Sa.

Marcin Motyka
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski czwarty raz w karierze wzięli udział w turnieju ATP w Metz i po raz czwarty awansowali do półfinału gry podwójnej tej imprezy. Polacy, finaliści Moselle Open z lat 2007-08, w czwartkowym ćwierćfinale wygrali z niemieckim duetem Frank Moser / Alexander Satschko 6:4, 7:6(4).
Rozstawieni z numerem trzecim Polacy przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na placu gry. W pierwszym secie objęli prowadzenie 5:2, ale oddali jedno przełamanie i tę partię wygrali 6:4, a asem serwisowym zakończył ją Matkowski. W drugiej odsłonie oba duety zanotowały po jednym przełamaniu i doszło do rozgrywki tie breakowej, w której biało-czerwoni okazali się lepsi o trzy punkty. W półfinale Fyrstenberg i Matkowski zagrają z parą Andre Begemann / Julian Knowle bądź z rozstawionymi z numerem drugim Dominikiem Inglotem i Florinem Mergeą.

Miejsca w 1/2 finału nie zdołał wywalczyć Tomasz Bednarek, który w Met tworzył duet z Andre Sa. Polak i Brazylijczyk walczyli dzielnie, w drugim secie obronili stratę przełamanie i obronili piłkę meczową, ale ostatecznie po półtorej godziny zaciętej walki przegrali z oznaczonymi numerem czwartym Marinem Draganją i Henrim Kontinenem 3:6, 7:6(5), 7-10.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 426,6 tys. euro
czwartek, 18 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Marcin Matkowski (Polska, 3) - Frank Moser (Niemcy) / Alexander Satschko (Niemcy) 6:4, 7:6(4)
Marin Draganja (Chorwacja, 4) / Henri Kontinen (Finlandia, 4) / Tomasz Bednarek (Polska) / Andre Sa (Brazylia) 6:3, 6:7(5), 10-7

ATP Metz: Goffin z Tsongą o ćwierćfinał, zwycięstwa Kohlschreibera i Sousy

Czy Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansują do finału debla w Metz?