Puchar Davisa: Federer i Djoković zagrają w kadrze, Nadal nie pomoże Hiszpanii
12-14 września 2014 roku rozegrane zostaną mecze półfinałowe oraz spotkania barażowe rozgrywek o Puchar Davisa. Na występ w narodowych barwach zdecydowało się kilku czołowych tenisistów świata.
Roger Federer i Stan Wawrinka stanowią trzon reprezentacji Szwajcarii, która w Genewie zagra o finał Pucharu Davisa z Włochami. Z kolei na kortach Rolanda Garrosa w najsilniejszym składzie z Jo-Wilfriedem Tsongą, Richardem Gasquetem oraz Gaelem Monfilsem, wystąpią Francuzi. Do drużyny Czech powraca natomiast Tomas Berdych, który opuścił ćwierćfinałowe starcie z Japonią.
PÓŁFINAŁY GRUPY ŚWIATOWEJ PUCHARU DAVISA 2014:
Francja - Czechy, Roland Garros, Paryż (Francja), kort ziemny
Skład Francji: kapitan Arnaud Clement; Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, Gael Monfils, Julien Benneteau.
Skład Czech: kapitan Jaroslav Navrátil; Tomáš Berdych, Lukas Rosol, Radek Stepanek, Jiří Veselý.
BARAŻE O GRUPĘ ŚWIATOWĄ PUCHARU DAVISA 2015:
Indie - Serbia, KSLTA Tennis Stadium, Bangalore (Indie), kort twardy
Skład Indii: kapitan Anand Amritraj; Somdev Devvarman, Yuki Bhambri, Saketh Myneni, Rohan Bopanna.
Skład Serbii: kapitan Bogdan Obradović; Novak Djoković, Dusan Lajović, Filip Krajinović, Nenad Zimonjić.
Brazylia - Hiszpania, Ginásio Estadual Geraldo José de Almeida, São Paulo (Brazylia), kort ziemny w hali
Skład Brazylii: kapitan Joao Zwetsch; Thomaz Bellucci, Rogerio Dutra Silva, Marcelo Melo, Bruno Soares.
Skład Hiszpanii: kapitan Carlos Moya; Roberto Bautista, Marcel Granollers, Marc Lopez, David Marrero.
Izrael - Argentyna, Sunrise Tennis Club, Sunrise (USA), kort twardy
Skład Izraela: kapitan Eyal Ran; Dudi Sela, Amir Weintraub, Jonathan Erlich, Andy Ram.
Skład Argentyny: kapitan Martin Jaite; Leonardo Mayer, Carlos Berlocq, Juan Monaco, Horacio Zeballos.
Kanada - Kolumbia, Halifax Metro Centre, Halifax (Kanada), kort twardy w hali
Skład Kanady: kapitan Martin Laurendeau; Milos Raonić, Vasek Pospisil, Frank Dancević, Daniel Nestor.
Skład Kolumbii: kapitan Mauricio Hadad; Santiago Giraldo, Alejandro Falla, Juan Sebastian Cabal, Robert Farah.
USA - Słowacja, Sears Centre Arena, Chicago (USA), kort twardy w hali
Skład USA: kapitan Jim Courier; John Isner, Sam Querrey, Bob Bryan, Mike Bryan.
Skład Słowacji: kapitan Miloslav Mecir; Martin Klizan, Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Michal Mertinak.
Australia - Uzbekistan, Cottesloe Tennis Club, Perth (Australia), kort trawiasty
Skład Australii: kapitan Patrick Rafter; Lleyton Hewitt, Nick Kyrgios, Sam Groth, Chris Guccione.
Skład Uzbekistanu: kapitan Petr Lebed; Denis Istomin, Farrukh Dustow, Temur Ismaiłow, Sanjar Fajziew.
Holandia - Chorwacja, Ziggo Dome, Amsterdam (Holandia), kort ziemny w hali
Skład Holandii: kapitan Jan Siemerink; Robin Haase, Igor Sijsling, Thiemo de Bakker, Jean-Julien Rojer.
Skład Chorwacji: kapitan Zeljko Krajan; Marin Cilić, Borna Corić; Franko Skugor, Marin Draganja.
Ukraina - Belgia, Tere Tennis Centre, Tallin (Estonia), kort twardy w hali
Skład Ukrainy: kapitan Michaił Filima; Serhij Stachowski, Ilja Marczenko, Denis Mołczanow, Siergiej Bubka Jr.
Skład Belgii: kapitan Johan van Herck; David Goffin, Ruben Bemelmans, Steve Darcis, Olivier Rochus.